Суд відмовив Коломойському, який вимагав заблокувати роботу міжнародних радників "ПриватБанку"
Суд погодився, що колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський зловживав своїми процесуальними правами і намагався затягнути судовий розгляд, заявили у Національному банку України.
Київський районний суд Одеси 18 жовтня 2018 року залишив без розгляду позовні вимоги екс-акціонера "ПриватБанку" Ігоря Коломойського, якими той намагався заблокувати співпрацю Національного банку України, Міністерства фінансів і "ПриватБанку" з українськими та міжнародними юридичними радниками та консультантами. Про це повідомила прес-служба НБУ.
Міжнародних радників було залучено до фінансового розслідування діяльності колишніх співвласників "ПриватБанку" і юридичного супроводу справ, що стосуються націоналізації фінустанови.
"Суд погодився, що Коломойський, подавши позов, зловживав своїми процесуальними правами та намагався затягнути судовий розгляд", – заявили у НБУ.
У прес-службі зазначають, що подаючи позов у Київський районний суд Одеси до ТОВ "Телекомпанія" АРС" щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, Коломойський намагався "штучно змінити територіальну підсудність позовних вимог до інших співвідповідачів", зареєстрованих у Києві та за межами України.
Крім того, основні та похідні вимоги колишнього акціонера мають різний предмет спору, що свідчить про їх непов'язаність.
Також у НБУ заявили, що позов Коломойського дублює аналогічну цивільну справу, яка є на розгляді Солом'янського районного суду Києва з грудня 2017 року.
У Нацбанку зазначили, що задоволені "справедливим рішенням суду".
21 грудня 2016 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підписав договір про продаж 100% акцій "ПриватБанку" Міністерству фінансів України. За пропозицією Нацбанку та акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той момент були Коломойський і бізнесмен Геннадій Боголюбов, фінустанову було націоналізовано.
НБУ в липні 2017 року опублікував звіт фінансового аудиту "ПриватБанку", проведений компанією Ernst&Young, згідно з яким напередодні націоналізації банк був фінансовою пірамідою.
Після цього екс-власники банку, а також пов'язані з ними офшори та фізичні особи почали подавати десятки позовів в українські суди, у яких оскаржують процедуру націоналізації і вимагають компенсації за пов'язані з нею фінансові втрати.
16 січня 2018 року НБУ заявив, що, згідно з розслідування компанії Kroll, до націоналізації "ПриватБанк" був об'єктом масштабного шахрайства, що призвело до збитків мінімум $5,5 млрд.