Вітренко: Україні потрібно продовжувати готуватися до припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року

Чинний контракт на транзит російського газу через територію України завершується наприкінці 2019 року
Фото: EPA

Переговорів щодо укладення нового контракту на транзит російського газу через українську газотранспортну систему поки не починають, зазначив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко вважає, що транзит російського газу через українську газотранспортну систему не буде продовжено після 1 січня 2020 року. Про це він написав у Facebook 19 вересня після тристоронніх консультацій щодо транзиту між Україною, РФ та Євросоюзом.

"Як і очікувалося, до переговорів так і не дійшли – російська сторона поки не приймає консолідовану позицію європейської та української сторони, що відмова від виконання рішення Стокгольмського арбітражу не може бути передумовою початку переговорів щодо нового контракту на транзит. Із позитиву можу відмітити, що сторони готові продовжити консультації щодо впровадження в Україні європейських правил та їх застосування до нового транзитного контракту", – написав Вітренко.

Він зазначив, що переговорів щодо нового контракту так і не розпочинають.

"Тому, на жаль, нам потрібно продовжувати готуватися до припинення транзиту з 1 січня. Ну і не давати використовувати ці тристоронні "консультації" як виправдання будівництва [російського газопроводу] "Північний потік – 2", – заявив виконавчий директор "Нафтогазу".

Переговори, на яких обговорювали транзит російського газу через територію України після 1 січня 2020 року, коли спливає чинний контракт, відбулися 19 вересня у Брюсселі, вони тривали приблизно 40 хвилин.

Міністр енергетики та навколишнього середовища України Олексій Оржель повідомив, що консультації були конструктивними і РФ заявила, що готова працювати за європейськими правилами.

За словами віцепрезидента Європейської комісії Мароша Шефчовича, сторони погодилися, що новий контракт має ґрунтуватися на законодавстві Євросоюзу. Вони домовилися продовжити переговори наприкінці жовтня.

Попередній раунд переговорів відбувся у січні, від зустрічі у травні Росія відмовилася.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що український уряд хоче укласти довгостроковий контракт на транзит газу із РФ до Європи. За словами міністра енергетики України, Київ пропонує підписати угоду про транспортування 60 млрд м&³3; газу щорічно протягом 10 років.