Віце-президент Єврокомісії Шефчович: Транзит газу через Україну після 2020 року – це пріоритет для Європейського союзу
Україна має величезний потенціал, щоб стати енергетичним хабом, заявив віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович.
Для Європейського союзу питання про те, щоб транзит газу через Україну продовжився після 2020 року, є пріоритетним, сказав віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович під час 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) 15 вересня в Києві, повідомляють на сайті форуму.
"Україна має величезний потенціал, щоб стати енергетичним хабом. Я маю наголосити, що продовження важливого транзиту газу через Україну після 2020 року – це пріоритет для Європейського союзу", – заявив він.
Шефчович додав, що протягом останніх кількох років у країні було проведено більше реформ, ніж протягом двох десятиліть до цього.
"Найкраща відповідь на ситуацію на сході, найкращий рецепт для успіху – це розбудова потужної демократичної і квітучої України, країни, яка має стати зразком для своїх сусідів", – зазначив віце-президент.
1 вересня "Укртрансгаз" повідомив, що транзит газу в Європу через Україну сягнув шестирічного максимуму. Протягом січня–серпня 2017 року через газотранспортну систему України європейським споживачам надійшло 61,95 млрд м&³3; природного газу, що на 23,4% більше, ніж минулого року.
Контракт НАК "Нафтогаз" і ВАТ "Газпром" передбачає обов'язковий транзит російського газу через територію України до кінця 2019 року.
У квітні 2017 року глава "Газпрому" Олексій Міллер озвучив плани скоротити в п'ять разів транзит російського газу через Україну.