10-й пакет санкцій проти Росії Євросоюз ухвалить у будь-якому разі до 24 лютого – Боррель

Перешкоди на шляху введення пакету буде подолано, вважає Боррель
Фото: ЕРА
Європейський союз ухвалить 10-й пакет санкцій проти Росії до 24 лютого, річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Про це верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель повідомив 20 лютого після зустрічі глав МЗС країн ЄС, інформує "Європейська правда".

"Сьогодні ми обговорювали 10-й пакет санкцій, який було представлено Раді Європейського союзу для схвалення. Ми на шляху його схвалення, і я вважаю, що це станеться в найближчі години або дні – в будь-якому випадку до 24 лютого", – сказав він.

Глава європейської дипломатії зазначив, що "10-й пакет санкцій буде схвалено за письмовою процедурою до 24 лютого".

"До того часу перешкоди, які все ще існують, буде подолано. Таке зобов’язання зробили всі міністри, пакет здобув значну підтримку всіх", – наголосив Боррель.

Також він підтвердив інформацію, яка раніше з'явилася у ЗМІ, що в 10-й пакет санкцій проти РФ не увійдуть обмеження для ядерної галузі, тобто "Росатому", зазначає "Немецкая волна".

За словами Борреля, нові санкції торкнуться електроніки, спеціалізованих автомобілів, запчастин для машин, літаків, вантажівок, будівельних товарів, які можна використовувати з військовою метою (антени, крани), товарів подвійного призначення (електронні компоненти, технології, рідкісні матеріали, термокамери).

Контекст:

Останній на цей момент, дев'ятий, пакет санкцій проти Росії через її повномасштабне воєнне вторгнення в Україну Єврокомісія оприлюднила 7 грудня 2022 року, Рада ЄС остаточно затвердила його 16 грудня.

Президент України Володимир Зеленський очікує, що новий пакет санкцій Європейського союзу буде ефективнішим, ніж попередні.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 15 лютого озвучила пропозицію щодо 10-го пакету санкцій Євросоюзу проти Росії. "Ми пропонуємо ввести додаткові заборони на експорт на суму понад €11 млрд, щоб позбавити російську економіку найважливіших технологій і промислових товарів", зазначила глава ЄК.

Посол Польщі в Європейському союзі Анджей Садось заявляв, що Польща розчарована варіантом 10-го пакету санкцій проти Росії. Польща вважає, що проєкт "нижчий за очікуваний", оскільки він не передбачає санкцій проти "Росатому".

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, з кінця лютого 2022 року щодо РФ ввели понад 11,3 тис. обмежень. Загалом з 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, майже 14 тис. Росія найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і Північну Корею.