"Альфа-Банк" із 1 грудня перейменують на Sense Bank

Із 1 грудня нова юридична назва банку – АТ "Сенс Банк"

Фото: depositphotos.com

"Альфа-Банк" із 1 грудня офіційно завершує процедуру ребрендингу на Sense Bank. Про це повідомляє сайт банку.

Із 1 грудня нова юридична назва банку – АТ "Сенс Банк".

Клієнтам банку пояснили, що повторно підписувати документи чи оновлювати вже підписані договори не потрібно – усі документи, які були підписані з "Альфа-Банком", діятимуть і після зміни назви банку.

"Усі довідки та дозволи, які були видані до 1 грудня 2022 року від імені "Альфа-Банку", діятимуть і надалі і не втратять своєї сили після перейменування банку", – заявили у фінустанові.

Також усі картки, видані з логотипом "Альфа-Банку", діятимуть і надалі, замінювати їх не потрібно. Оновлення вигляду нових пластикових карток заплановано на березень.

Водночас частину сервісів також перейменують. Наприклад, AHUB тепер матиме назву Sense Hub, My Alfa-Bank – My Sense Bank, A-Club буде змінено на aClub. Водночас усі привілеї персонального обслуговування залишаться.

"Одразу після початку повномасштабного вторгнення правління банку вирішило відмовитися від бренду "Альфа" і продовжити роботу під новим брендом. Ми завжди були окремою юридичною особою, але навіть на рівні співзвучності бренду не хочемо мати нічого спільного з організацією, яка працює в Росії", – заявили у фінустанові.

Контекст:

За даними Нацбанку станом на 1 січня 2022 року, "Альфа-Банк Україна" належав зареєстрованій у Люксембурзі ABH Holdings S.A. (57,6%) та кіпрській ABH Ukraine Limited (42,4%). Ці холдинги входять до російської "Альфа-Груп".

У липні стало відомо, що "Альфа-Банк" вирішив змінити назву, щоб не асоціюватися з Росією.

Як повідомляють на сайті НБУ, кінцевими власниками істотної участі банку є російські бізнесмени Андрій Косогов, Михайло Фрідман та Петро Авен. Проти всіх них Україна ввела санкції. Крім того, Фрідман та Авен перебувають під санкціями ЄС, Великобританії та інших країн.

У вересні американське видання The Wall Street Journal повідомило, що Фрідман запропонував переказати свої особисті $1 млрд в український "Альфа-Банк", щоб, за даними джерел, переконати Великобританію пом'якшити санкції, які ввели щодо нього (він багато років живе в Лондоні). У банку підтвердили, що справді надіслали листа до НБУ, але спростували, що метою пропозиції було послаблення обмежень щодо Фрідмана.

За даними "Forbes Україна", українська влада розглядає сценарій націоналізації "Альфа-Банку". Можливо, це відбудеться до кінця 2022 року згідно із законом про виведення з ринку системно важливих банків. Його президент України Володимир Зеленський підписав 26 жовтня. Видання з'ясувало, що ідея російських акціонерів докапіталізувати банк на $1 млрд не сподобалася Офісу президента України. "Формати, в яких вони пропонували це зробити, наприклад, "вічний субординований борг", коли акціонери отримували від банку відсотки, точно нікого не влаштовували", – розповів співрозмовник Forbes, наближений до ОПУ.

"Інтерфакс-Україна" з посиланням на дані НБУ повідомив, що станом на 1 вересня 2022 року за розміром загальних активів "Альфа-Банк" посідав сьоме місце (111,2 млрд грн) серед 67 банків, які діють в Україні.