Антикорупційна прокуратура хоче конфіскувати в Киви гроші за оренду жомової ями
"Прокурорами САП за сприяння НАЗК і НАБУ виявлено факт набуття необґрунтованого активу народним депутатом України IX скликання. Установлено, що нардеп, попри те, що він не є власником об'єктів нерухомості (жомової ями), і не маючи правомочності щодо володіння, користування і розпорядження ними, передав вищевказане майно в оренду суб'єкту господарювання з ознаками фіктивності", – заявили у прокуратурі.
У повідомленні САП не вказано імені нардепа, але з обставин справи випливає, що йдеться про Киву. Це підтверджує джерело агентства "Інтерфакс-Україна".
За даними САП, за оренду нерухомості нардеп протиправно отримав 1,242 млн грн. Ще 10 тис. грн було зараховано на банківський рахунок депутата як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій.
САП 20 травня звернулася до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованими активів на суму понад 1,2 млн грн та стягнення в дохід держави. Зазначають, що це перший позов відомства про цивільну конфіскацію. Його подали відповідно до закону №263-IX, який набув чинності в листопаді 2019 року.
Контекст:
У липні 2020 року розслідувачі Bihus.info звернули увагу на те, що Кива вказав у декларації отримання доходу від здавання майна в оренду компанії "Сиквел". Як виявилося, він здавав жомову яму площею 400 м&³2; – їх використовують для відходів під час виробництва цукру з буряка. Однак яма Киви була закинута і поросла бур'янами. Журналісти з'ясували, що фірма "Сиквел" фігурує в одному із кримінальних проваджень як фіктивна.
Восени 2020 року правоохоронці повідомили, що СБУ викрила конвертаційний центр з обігом у розмірі 15 млрд грн. Під час обшуків співробітники спецслужби знайшли приблизно 600 печаток, які належали фіктивним підприємствам. Серед них була й печатка компанії "Сиквел".
Журналісти Bihus.info встановили, що першим власником фірми "Сиквел" був Олександр Попивший, який живе на окупованій території Луганської області.