Апеляційний суд скасував рішення на користь Коломойського у справі "ПриватБанку"

Підконтрольна Коломойському Triantal Investments Ltd до націоналізації володіла 16,7% акцій "ПриватБанку"
Фото: EPA

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва, яким було задоволено позов кіпрської компанії Triantal Investments Ltd та скасовано рішення Національного банку України щодо визначення пов'язаних із "ПриватБанком" осіб. Про це 13 грудня повідомила пресслужба Національного банку України.

"НБУ вітає законне та обґрунтоване рішення суду апеляційної інстанції", – заявив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Також суд закрив провадження у цій справі. У Нацбанку України нагадали, що компанія Triantal Investments Ltd, підконтрольна колишньому акціонеру "ПриватБанку" Ігореві Коломойському, до націоналізації була власником 16,7% акцій банку.

Контекст:

"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – націоналізували 19 грудня 2016 року.

У лютому 2019 року Коломойський та кіпрська компанія Triantal Investments Ltd оскаржили в Господарському суді Києва націоналізацію "ПриватБанку".

У квітні Господарський суд Києва задовольнив клопотання Коломойського та Triantal Investments Ltd про розширення переліку вимог, додавши до нього пункт про повернення акцій "ПриватБанку".

Того самого місяця Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського щодо незаконності націоналізації "ПриватБанку". Цей самий суд скасував рішення Нацбанку України, ухвалене 2016 року, яке визначало список фізичних та юридичних осіб, пов'язаних із банком. Печерський районний суд Києва 20 квітня дозволив розірвати договір особистої поруки Коломойського щодо кредитів рефінансування "ПриватБанку", отриманих до його націоналізації.

3 травня Господарський суд Києва об'єднав в одне усі п'ять проваджень, відкритих за позовами Коломойського до НБУ та "ПриватБанку" про недійсність договорів особистої поруки.

16 травня Кабінет Міністрів України подав апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва, який 18 квітня скасував націоналізацію "ПриватБанку".

24 травня НБУ подав апеляційні скарги на два рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо "ПриватБанку". У НБУ заявили, що судові рішення не набрали чинності та не мають жодних правових наслідків.