Білоруський опозиціонер Латушко: Лукашенко намагається заробити на війні. Це блюзнірськи, але це факт G

Латушко (на фото) вважає, що якщо Лукашенка не зупинити, він заробить на війні
Фото: ЕРА

У Білорусі десятки підприємств виробляють продукцію подвійного призначення, зокрема оборонного характеру. Про це в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив білоруський опозиційний політик Павло Латушко.

"Якщо ми говоримо про оборонні підприємства Держвійськпрому – цього відомства, – я не готовий вам зараз назвати число. Зрозуміло, що це десятки – якщо не під сотню – підприємств, які мають подвійне призначення – які виробляють як цивільне устатковання, так і устатковання військового плану. Наприклад, візьмімо той самий "Гомсельмаш", один із підрозділів якого нещодавно потрапив під санкції України, – це Гомельський радіозавод. [...] Його зараз помічено в тому, що він намагається налагодити елементи виробництва дронів. І тому він потрапив під санкції України. А "Гомсельмаш" – це великий холдинг, який виробляє сільськогосподарську продукцію", – сказав він.

Опозиціонер зазначив, що з "до сотні" таких підприємств у Білорусі 16 потрапили в останній санкційний список України.

"Ми знаємо ще й про те, що робить зараз [Олександр] Лукашенко, [який перебуває в Білорусі при владі з 1994 року]. Він намагається заробити на війні. Це блюзнірськи. Так, це факт", – заявив Латушко.

Журналістка запитала, що саме в Білорусі виробляють для російської армії і хто на цьому заробляє.

"Я, можливо, не є експертом у військово-промисловій сфері. Мені важко тут буде говорити прямо точно, але ми знаємо, що на рівні уряду двох країн було підписано угоду про виділення кредитної лінії для організації виробництва військово-промислової продукції на території Білорусі. Ідеться про суми, які перевищують 10 або десь 10–15 млрд російських рублів. І це інвестиції, які Росія дає Білорусі в борг. Щось просто інвестує у спільне виробництво, щоб отримувати зброю, якої Росії бракує, наскільки ми розуміємо. І Білорусь є саме тією країною, яка допомагає Росії", – відповів Латушко.

За його словами, "варто оцінювати роль Лукашенка не лише з погляду кордону для наступу російської армії, а й з погляду виробництва озброєнь для російських інтересів".

"Лукашенко постійно хизується, що в нього, наприклад, є комплекси "Полонез", які є, до речі, спільним виробництвом Білорусі – використовують елементи з Китаю. Звісно, він займається ремонтом і відновленням бронетехніки. У нас є відповідні підприємства й навіть ремонтні бригади з військових частин. Наприклад, у нас у Печах є такий відомий великий підрозділ – бригада військова. Бригади ремонтні скеровували до лінії фронту на території України, щоб ремонтувати російську бронетехніку, яка вийшла з ладу. Тобто допомогу тут надають із погляду просто фінансово-економічних інтересів. Лукашенко на цьому заробляє. Він перебудовує багато підприємств, цехів", – пояснив Латушко.

Він вважає, що Лукашенко намагається заробити на війні "і якщо його не зупинити, він на цьому заробить".

За даними Латушка, Білорусь надає Росії ракетні комплекси "Полонез", бронетехніку, ремонтує авіатехніку на авіаремонтному підприємстві в Барановичах.

Білоруський опозиціонер Латушко: Лікарка Лукашенка – Ірина Абельська, мати його сина Колі. Він тільки їй довіряє. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних і авіаударів.

Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України, але нібито "нікого не вбиває і нікуди не скеровує своїх військових".

1 квітня Генеральний штаб Збройних сил України заявив, що керівництво Білорусі й далі підтримує російську агресію проти України. Зокрема, на території Білорусі навчають підрозділи російської армії.