Борг "Укренерго" на балансувальному ринку перевищує 16 млрд грн, а компанії винні 34 млрд грн

Олексій Брехт: Є обережне розуміння того, що цього року борги "Енергоатому" будуть погашені
Фото: reform.energy

Борг НЕК "Укренерго" на балансувальному ринку (БР) зараз становить понад 16 млрд грн, а борги компаній – учасників цього ринку перед НЕК перевищують 34 млрд грн. Про це повідомив в.о. голови правління компанії Олексій Брехт, пише "Енергореформа".

За словами керівника, частину боргів планують погасити коштами від продажу потужностей міждержавного перетину для імпортно-експортних операцій з електроенергією.

"Ми вже цього року отримали відповідне законодавче рішення і збираємося направити на БР частину коштів, отриманих від розподілу доступу до мережі системи передачі. Це в межах року буде близько 1,5, можливо, 1,6 млрд грн. Це ми вже майже здійснили", – сказав він.

Іншим джерелом погашення боргів Брехт назвав пропорційний розподіл коштів між балансувальним ринком і "ГарПок" (у межах спеціальних зобов'язань з оплати "зеленої" електроенергії) завдяки економії на диспетчеризації 2023-го і 2024 року.

"Очікуємо на відповідні законодавчі зміни. Загальний обсяг погашення заборгованості за схвалення цих відповідних законодавчих змін буде в нашому розумінні від 12 до 15 млрд грн", – зазначив Брехт.

Також компанія розраховує на погашення боргів НАЕК "Енергоатом" перед постачальниками універсальних послуг, які, за даними "ГарПок", станом на кінець вересня сягають приблизно 10 млрд грн. Ці постачальники надалі перерозподілять кошти для погашення своїх боргів перед "Укренерго" й операторами системи розподілу.

"Є обережне розуміння того, що цього року борги "Енергоатому" будуть погашені. Відповідно, ми зможемо також збільшити розрахунки за ПСО і на БР", – додав голова "Укренерго".

Контекст:

Борг державного підприємства "Гарантований покупець" перед виробниками "зеленої" енергії становить приблизно 35,8 млрд грн, писало "РБК Україна""На думку інвесторів, держава має пріоритезувати розвиток "зеленої" енергетики України конкретними рішеннями й діями, які стимулюватимуть інвесторів вкладати кошти в цю галузь, будувати нові електростанції і зменшувати дефіцит потужностей в енергосистемі України", – зазначило агентство.