"У нас часу немає". Конгресмен-республіканець Фіцпатрік спрогнозував, коли Конгрес США схвалить допомогу Україні
В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону конгресмен від Республіканської партії США Браян Фіцпатрік відповів на запитання, коли Конгрес США затвердить допомогу Україні на $61,4 млрд.
"У цьому й питання. Конгрес не вирізняється своєю швидкістю. Але це ситуація, яка її потребує. Коли я повернуся наступного тижня, у нас будуть чіткі параметри, коли я говоритиму зі спікером про його наміри. І далі ми реагуватимемо, з огляду на його відповідь", – сказав Фіцпатрік.
Він наголосив, що "це відрізняється від інших законодавчих актів, коли ми маємо розкіш часу".
"У нас часу немає. З кожним днем очікування гинутиме дедалі більше українців і буде втрачено територію, а це неприпустимо. Ми знайдемо спосіб розібратися в цьому якнайшвидше. Нам знадобиться сприяння наших колег-демократів, нам знадобиться співпраця з нашими колегами в Сенаті, тому що в нас мало шансів із двома різними партіями, які контролюють кожну з палат Конгресу", – вважає конгресмен.
За його словами, потрібна "співпраця в усьому, що залежить від часу й існування України".
"Тому ми сподіваємося, що всі сядуть за стіл переговорів, усі співпрацюватимуть – і ми зробимо це швидко й оперативно", – заявив Фіцпатрік.
Контекст:
20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.
Розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, але без угоди про міграційну реформу й безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників, яка пішла на канікули до 28 лютого, не розглянувши документа.