ДТЕК: Конкурентний ринок і єдині правила для всіх – основа енергонезалежності України
Україна може забезпечити енергетичну незалежність через повноцінну синхронізацію національного законодавства з європейським, це дасть змогу сформувати єдині правила гри для всіх учасників і підвищити інвестиційну привабливість галузі для її трансформації в чисту, ефективну, конкурентну. Про це під час Всеукраїнського форуму "Україна 30" заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, виступаючи на тематичній сесії "Енергонезалежність України: у чому вона полягає", повідомляє пресслужба ДТЕК.
"Сьогодні критично важливо завершити лібералізацію ринку електроенергії. Застосування кращого європейського досвіду в управлінні дозволить вирішити ряд системних проблем галузі. Це дасть можливість українським споживачам і виробникам повною мірою скористатися перевагами лібералізованого ринку через розвиток конкурентних переваг галузі, – зазначив Сахарук. – Для України вже не стоїть питання вибору напрямку і створення дорожніх карт. Прийшов час практичних рішень і дій. На рівні уряду потрібен моніторинг виконання плану інтеграції енергетики України в Європу".
Він зазначив, що євроінтеграційні прагнення позитивно вплинуть на підвищення енергонезалежності України, і перерахував, у яких саме аспектах:
- зниження енергомісткості та підвищення ефективності енергетики;
- зниження імпортозалежності і залежності від одного постачальника з розвитком конкуренції;
- синхронізація з європейською енергосистемою ENTSO-E;
- розвиток поновних джерел енергії для зниження залежності від вугілля, газу і нафти.
У групі ДТЕК підкреслили, що Україна – один із найбільших енергетичних ринків континентальної частини Європи, який потребує посилення енергетичної безпеки. Згідно з дослідженням Global Energy Institute (США), Україна 2020 року посіла останнє, 25-те місце за рівнем енергетичної безпеки з-поміж 25 найбільших енергетичних країн світу.