Економіст: Металурги відносяться до тих підприємств, які працюють максимально легально
"Коли ми з вами говоримо про результати роботи металургійної галузі, яка значно покращилася, то різко зріс загальний обсяг платежів до бюджетів різних рівнів. Податок на прибуток має зрости за перше півріччя в п'ять-шість разів, і збільшилися платежі до місцевих бюджетів", – зауважив він.
Таких показників буде досягнуто як завдяки сприятливій кон'юнктурі на зовнішніх ринках, так і внаслідок зростання ефективності управління на підприємствах, що працюють виключно у правовому полі, пояснив експерт.
"На сьогодні працювати "втемну" – це шкодити собі та своєму бізнесу. Ми бачимо активний вихід особливо великих підприємств, що працюють на експорт, із "тіні" – і максимальну їх легалізацію в частині світової економіки. Тож металурги якраз відносяться до тих підприємств, які працюють максимально легально", – підкреслив Пендзин.
Контекст:
Гірничо-металургійна група "Метінвест" у січні – червні цього року збільшить сплату податку на прибуток до 10,2 млрд грн, що в 7,4 раза вище, якщо порівнювати з першим півріччям 2020 року.
На початку поширення коронавірусу "Метінвест" відмовився від податкових канікул, наданих бізнесу. За пільговий період підприємства групи перерахували до місцевих бюджетів податок на землю і нерухомість на суму понад 50 млн грн.
Криворізькі підприємства "Метінвесту" – Інгулецький, Центральний і Північний гірничо-збагачувальні комбінати – у другій половині минулого року перераховували до місцевих бюджетів прибуткового податку і плату за землю в подвійному розмірі й поповнили місцеві бюджети на 113 млн грн, зокрема криворізький – на 78 млн грн.