Експорт електроенергії до ЄС допоможе Україні підготуватися до наступного опалювального сезону – нардепка
"Я впевнена, що якщо рішення про відкриття експорту буде прийнято, то воно буде прийнято тільки тоді, коли в нас буде надлишок електроенергії. Немає сумнівів, що ніхто не буде відкривати експорту, якщо не вистачатиме на власні потреби. Цього рішення не приймають поки про всяк випадок, зважаючи на підвищення споживання через похолодання. Як тільки в нас буде знижуватися споживання, то логічно буде відкрити експорт, тому що це "живі" гроші для економіки", – вказала народна депутатка.
За її словами, Україні дуже потрібні додаткові кошти, які може забезпечити експорт.
"Додаткові гроші від нього для нашої енергосистеми точно зайвими не будуть. Тим паче ми маємо відновлювати нашу енергоінфраструктуру", – наголошує вона.
Контекст:
Україна з 11 жовтня 2022 року припинила експорт електроенергії через російський ракетний обстріл енергетичних об'єктів. Масові ракетні обстріли вразили теплову генерацію та електричні підстанції, тож Україна має припинити експорт "для стабілізації власної енергосистеми", зазначили в Міненергетики.
Від початку осені минулого року РФ здійснила 15 масованих ракетних атак на інфраструктуру України, ще 17 атак здійснили із застосуванням дронів-камікадзе. За 4,5 місяця в енергооб'єкти України влучило 255 російських ракет і дронів. Через обстріли у країні почали вводити тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб.
12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.