Гнучка цінова політика "Укрзалізниці" щодо власних вагонів дає багато позитивних сигналів ринку – Українська міжнародна торговельна палата
"Укрзалізниця" демонструє гнучку цінову політику для свого парку вагонів, і це свідчить про готовність компанії боротися за клієнтів. Про це заявив віцепрезидент Української міжнародної торговельної палати з питань промислової політики і енергетичних стратегій Сергій Сиволап, пише "РБК-Україна".
Такий підхід "Укрзалізниці" дає багато інших позитивних ефектів, зокрема забезпечує нарощування частки в перевезеннях і постійний та зрозумілий прибуток, тому що ціна аукціонів значно перевищує поточні ринкові ціни.
"Крім того, дане рішення позитивно сприйняте вантажовідправниками, які звикли скоріше до постійного підвищення тарифів, ніж до ринкового підходу з боку "Укрзалізниці". Безумовно, у такому випадку є й незадоволені – приватні оператори. Однак я не бачу тут ніяких проблем – "Укрзалізниця" лише почала працювати за ринковими принципами так само, як працюють ті компанії", – сказав він.
Сиволап вважає, що готовність "Укрзалізниці" до здорової конкуренції може допомогти компанії залучити тих вантажовідправників, які зараз віддають перевагу автомобільним перевезенням.
"Автомобільні перевезення буквально наступали залізниці на п'яти. І ринкові ціни на вагони, які зараз пропонує "Укрзалізниця", це, по суті, конкурентна відповідь автомобільним перевізникам. Ефективний підхід, який дасть змогу компанії зберегти та примножити клієнтів і утримати їх, забезпечивши найкомфортніші умови роботи. Таким чином, рішення "Укрзалізниці" – це серйозна заява, що компанія реально готова боротися за клієнтів, а не пасти задніх", – підсумував експерт.
АТ "Укрзалізниця" провело низку аукціонів на довгострокове використання вагонів за ринковими цінами. Це дало змогу компанії зафіксувати вартість вагонів на високому рівні, а також отримати додатковий дохід і гарантії збереження рухомого складу в робочому стані.
Американський транспортний експерт Джефферсон Сінклер заявляв, що "Укрзалізницю" потрібно реформувати за європейською моделлю, що сприятиме подальшій інтеграції України з ЄС.
Економіст Борис Кушнірук зазначав, що "Укрзалізниця" стане привабливою для інвестора тільки після поділу на окремі бізнеси збиткових пасажирських перевезень і прибуткових вантажних. На його думку, проведення реформи "Укрзалізниці" сприятиме підвищенню ефективності залізничних перевезень.
Жмак говорив в інтерв'ю "Мінтрансу", що підприємство планує інвестувати в оновлення рухомого складу компанії і залізничної інфраструктури 25 млрд грн.