Як узаконити перепланування 2021 року? Актуально

Щоб швидко і правильно оформити документи на свою нерухомість, раціонально звернутися до фахівців
Фото: depositphotos.com
Переплануванням вважають ремонтні або будівельні роботи, які не зачіпають опорних стін. Після його проведення змінюється лише характеристика приміщення. Наприклад, з'являється нова кімната шляхом встановлення перегородки у приміщенні. Усі такі роботи не потребують отримання дозволу на будівництво. Однак після їхнього завершення необхідно переоформити документи, вказавши в них усі зміни, які відбулися. Експертний сервіс DOZVIL готовий надати кваліфіковану допомогу в оформленні документів у Києві та Київській області.

Які документи потрібні для узаконення перепланування?

Перший крок в узаконенні вже виконаного перепланування – підготовка документів. Власнику нерухомості знадобиться:

  • старий технічний паспорт (за його наявності);
  • документ, який встановлює право на об'єкт нерухомості (витяг із державного реєстру, свідоцтво про право власності, договір дарування, договір купівлі-продажу, свідоцтво про спадщину);
  • особисті документи (для фізособи – податковий код і паспорт, для юрособи – установчі документи).

Основні аспекти процедури узаконення перепланування 2021 року

Узаконення перепланування у квартирі, будинку або нежитловому приміщенні складається з таких етапів:

  • виготовлення технічного паспорта. Якщо перепланування на об'єкті вже виконано, необхідно викликати сертифікованого інженера з БТІ або приватної організації, яка надає такі послуги. Після проведення замірів фахівець має розробити новий технічний паспорт, у якому будуть вказані всі зміни у приміщенні.
  • Подавання документів на реєстрацію права власності. Після отримання нового техпаспорта необхідно зареєструвати право власності на об'єкт у Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Підтвердженням проведеної реєстрації буде отримання виписки з реєстру з печаткою нотаріуса або реєстратора.

Якщо перепланування не оформили вчасно, то власник надалі може зіткнутися з проблемами. За умови необхідності терміново продати нерухомість або передати її в заставу, тобто здійснити будь-яку операцію з об'єктом, можуть виникнути труднощі. Під час першої ж перевірки встановлять неточності і угода зірветься. Не кожен покупець погодиться самостійно оформляти перепланування, тому що бувають зміни, які не можна узаконити.

Щоб уникнути проблем із нерухомістю, рекомендуємо довірити свої документи фахівцям.