Якщо Україна не отримає траншу МВФ, цього року все буде дуже погано. А наступного – і поготів – економіст Кухта G

Кухта: Сподіваюся, завдяки реформам, які пропишуть у новій програмі МВФ, ми вже вийдемо на стабільне зростання економіки
Фото: Асоціація газовидобувних компаній України / Facebook

Для отримання траншу МВФ Верховна Рада має в червні ухвалити законопроект про антикорупційний суд, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" заступник керівника стратегічної групи радників із підтримки реформ при Кабінеті Міністрів, економіст Павло Кухта.

Провідні українські економісти й бізнесмени написали відкритий лист, щоб попередити політиків про негативні наслідки для економіки країни, які її чекають у разі провалу голосування за створення антикорупційного суду. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав заступник керівника стратегічної групи радників із підтримки реформ при Кабінеті Міністрів, економіст Павло Кухта.

"Якщо вирішать питання з антикорупційним судом і ми отримаємо транш МВФ – усе буде нормально. Якщо Україна не отримає траншу МВФ, цього року все буде дуже погано. А наступного – і поготів. Наш лист – не політичний. Це застереження нашим політикам, які завтра будуть ухвалювати рішення. Ми говоримо про наявні ризики. Насправді нардепи не дурні – вони все розуміють. Тому ми лише здійснюємо тиск, щоб підштовхнути їх до ухвалення цього законопроекту. Часу, по суті, практично немає – ухвалити його потрібно влітку. Я б навіть сказав, що в червні. Інакше ми не отримаємо грошей МВФ, Світового банку та ЄС. І всі борги нам доведеться повертати з бюджету. Або буде дефолт", – сказав економіст.

За його словами, золотовалютні резерви України практично було вичерпано під час президентства Віктора Януковича.

"Наші золотовалютні резерви переважно складаються з кредитів МВФ. Українські золотовалютні резерви у сміття викинув Янукович, витративши їх на підтримку курсу гривні. Щоб мати стабільне економічне зростання, необхідно провести низку реформ. Поки ми цього повністю не зробили. Але в нас відновлено макроекономічну стабільність. Однак ми зараз можемо її втратити. У цьому, власне, і небезпека – можемо втратити все. Що стосується нової програми з МВФ, то її, судячи з усього, буде запущено вже після парламентських виборів. Сподіваюся, завдяки реформам, які пропишуть у новій програмі, ми вже вийдемо на стабільне зростання економіки, вирішимо проблему боргів і зможемо припинити співпрацю з МВФ", – зазначив Кухта.

У відкритому листі провідні українські економісти й бізнесмени попередили, що в разі припинення співпраці України з Міжнародним валютним фондом на країну чекає глибока економічна криза.

Створення антикорупційного суду є умовою отримання Україною чергового траншу МВФ.

1 березня 2018 року парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.

23 травня депутати почали розгляд законопроекту у другому читанні, до законопроекту було подано майже дві тисячі поправок. Спікер Андрій Парубій прогнозував, що депутати зможуть вийти на фінальне голосування 7 червня.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив 4 червня, що подасть у відставку, якщо нардепи не зможуть ухвалити законопроект про антикорупційний суд.

6 червня глава Мінфіну Олександр Данилюк заявив, що ЄС може відкласти голосування за нову програму допомоги Україні, якщо Рада провалить законопроект про антикорупційний суд.