Кабінет Міністрів створив робочу групу для об'єднання "Центренерго" з держшахтами
Робоча група має протягом місяця визначити оптимальну модель об'єднання "Центренерго" з вугільними шахтами, відповідальним за роботу групи призначено Фонд держмайна.
Кабінет Міністрів за пропозицією Фонду державного майна України створив робочу групу для вибору оптимальної моделі створення вертикально інтегрованої компанії на базі ПАТ "Центренерго" та ефективних державних вугільних шахт. Рішення про це уряд ухвалив на сьогоднішньому засіданні, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Це надасть змогу державі підвищити інвестиційну привабливість "Центренерго" в розрізі запланованої на 2021 рік приватизації, відмовитися від державних дотацій у вугільний сектор, а також забезпечити прибуткову і стабільну роботу ефективних державних вуглевидобувних підприємств", – ідеться в пояснювальній записці до проєкту постанови, опублікованій на сайті Кабміну.
Робоча група має протягом місяця визначити оптимальну модель об'єднання "Центренерго" з вугільними шахтами, відповідальним за роботу групи призначено Фонд держмайна.
Про те, що Міністерство енергетики України завершує роботу над концепцією трансформації вугільних регіонів, яка передбачає створення вертикально інтегрованої компанії на базі ПАТ "Центренерго" і найефективніших вугільних шахт, заявила наприкінці серпня т.в.о. міністра Ольга Буславець.
Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики і комунальних послуг, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус заявляв, що приватизація компанії має відбутися разом із сировинною базою. Для цього, за його словами, перед приватизацією потрібно перспективні державні шахти об'єднати з "Центренерго".
За передання "Центренерго" державних вугільних шахт виступив і генеральний директор генерувальної компанії Олександр Корчинський, він вважає, що в такий спосіб можна поліпшити фінансовий стан компанії та підвищити її вартість під час приватизації.
Улітку 2019 року в держкомпанії "Центренерго" було призначено новий менеджмент, який пов'язують із групою "Приват" Ігоря Коломойського, писала "Економічна правда". Державне "Центренерго" почало постачати за заниженими цінами електроенергію на підприємства групи "Приват" – Нікопольський і Запорізький завод феросплавів, "Дніпроазот", а також трейдеру "Юнайтед Енерджі". За підсумками 2019 року збитки держкомпанії становили 2,5 млрд грн, хоча 2018 рік вона закінчила з 1,4 млрд грн прибутку.