Кабмін створив два індустріальні парки – у Закарпатській і Черкаській областях. В Україні їх уже 81
Кабмін України на засіданні 30 травня заніс до реєстру індустріальні парки "Тячів" (Закарпатська область) і "Сміла" (Черкаська область). Про це проінформував пресцентр Міністерства економіки.
Зазначають, що це дасть можливість створити понад 6 тис. нових робочих місць.
"Концепція індустріального парку "Тячів" передбачає, що на площі 61,47 га буде створено до 3100 нових робочих місць у переробній промисловості. На його території будуть виготовляти скло та вироби з нього, працюватимуть деревопереробні підприємства, підприємства з обробки, оздоблення та різки декоративного та будівельного каменю, – ідеться у повідомленні. – Паралельно на території парку планують займатися науково-технічною діяльністю, працювати у сферах інформації й телекомунікацій, альтернативної енергетики, зберігання енергії".
Зі свого боку індустріальний парк "Сміла" буде розташований на площі 61,32 га, додали в Мінекономіки.
"Там планується створити до 3000 робочих місць у галузях переробки агропродукції та проведення науково-технічних досліджень. Перспективними напрямками діяльності підприємств в індустріальному парку можуть бути виробництво та розвиток технологій, необхідних для відновлення та модернізації енергетичної інфраструктури України", – ідеться у повідомленні.
Крім того, на території парку планують виготовляти компоненти й обладнання для вітро- та сонячних електростанцій, обладнання для зберігання енергії, яку виробляють, установок для виробництва біометану як чистого джерела енергії, розповіли у відомстві.
Як зазначили в Мінекономіки, в Україні до реєстру внесено вже 81 індустріальний парк.
Контекст:
У вересні 2021 року Верховна Рада схвалила перший із трьох законопроєктів для розвитку індустріальних парків. У ньому закладено можливість бюджетного фінансування підведення інфраструктури та мереж, компенсацію під'єднання до мереж усередині парку й компенсацію відсоткових ставок за кредитами. Парламент доручив Кабміну передбачати щонайменше 2 млрд грн на рік на реалізацію програм підтримки індустріальних парків. Цей закон уже підписав президент.
Два законопроєкти про податкові й митні стимули для індустріальних парків в Україні (№5688 та №5689) Верховна Рада ухвалила 21 червня 2022 року.
За словами одного з ініціаторів документів, нардепа від "Слуги народу" Дмитра Кисилевського, індустріальні парки створюють сприятливі умови для релокації бізнесу, вони спрямовані на внутрішнє виробництво та створення робочих місць і будуть зручним інструментом для організації промислової забудови й відновлення роботи підприємств. Зокрема, передбачено звільнення майбутніх резидентів індустріальних парків від імпортного податку на додану вартість, мита на обладнання та на 10 років – від податку на прибуток.
Попередній, 79-й індустріальний парк Кабмін створив 24 травня в Одеській області.