Кабмін створив ще один індустріальний парк у Закарпатській області. У Сваляві збудують завод і створять приблизно 500 робочих місць

Кабмін України 28 червня додав до реєстру індустріальний парк "Енерджі Груп"
Фото: kmu.gov.ua

Кабмін України на засіданні 28 червня додав до реєстру індустріальний парк "Енерджі Груп" у Сваляві Закарпатської області. Про це повідомив пресцентр Мінекономіки.

Зазначають, що завдяки заснуванню індустріального парку у Сваляві створять приблизно 500 нових робочих місць.

"Створення індустріального парку "Енерджі Груп" ініціював безпосередньо бізнес, ідею підтримала місцева влада. В підсумку країна матиме нове виробництво, близько 500 місцевих мешканців отримають роботу, державний і місцевий бюджети – додаткові надходження", – зазначив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.

Згідно з концепцією індустріального парку, на його території збудують завод з виготовлення металопластикових вікон і дверей, розсувних систем та комплектовання до них.

Планують, що виробництво почне працювати вже у грудні 2024 року.

В облаштування парку ініціатори його створення, керівна компанія та учасники-інвестори вкладуть 876,5 млн грн інвестицій, зокрема і від іноземних компаній, підкреслили в Мінекономіки.

Разом з "Енерджі Груп" в Україні вже зареєстровано 82 індустріальні парки, додали у відомстві. Попередні два наприкінці травня створили в Закарпатській і Черкаській областях.

Контекст:

У вересні 2021 року Верховна Рада схвалила перший із трьох законопроєктів для розвитку індустріальних парків. У ньому заклали можливість бюджетного фінансування підведення інфраструктури й мереж, компенсацію під'єднання до мереж усередині парку і компенсацію відсоткових ставок за кредитами. Парламент доручив Кабміну передбачати щонайменше 2 млрд грн на рік на реалізацію програм підтримки індустріальних парків. Цей закон уже підписав президент.

Два законопроєкти про податкові й митні стимули для індустріальних парків в Україні (№5688 і №5689) Верховна Рада ухвалила 21 червня 2022 року.

За словами одного з ініціаторів документів, нардепа від "Слуги народу" Дмитра Кисилевського, індустріальні парки створюють сприятливі умови для релокації бізнесу, вони спрямовані на внутрішнє виробництво й створення робочих місць і будуть зручним інструментом для організації промислової забудови та відновлення роботи підприємств. Зокрема, передбачають звільнення майбутніх резидентів індустріальних парків від імпортного податку на додану вартість, мита на обладнання і на 10 років – від податку на прибуток.

Держбюджетом 2024 року передбачено виділення 1 млрд грн на розвиток індустріальних парків, підкреслили в Мінекономіки України.

На початку червня Кабмін затвердив новий порядок стимулювання створення індустріальних парків в Україні.