Кабмін установив для українських виробників боєприпасів рівень прибутковості 25%
Кабмін на засіданні 24 травня затвердив постанову, визначивши для українських виробників боєприпасів рівень прибутковості в розмірі до 25% від їхньої собівартості. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, його цитує пресцентр уряду.
За словами Шмигаля, це дасть змогу виробникам "розширити й модернізувати свої лінії". Окрім того, в уряді очікують побачити нові компанії й нові інвестиції.
"За останні два роки ми суттєво наростили виготовлення власної зброї. Серед найуспішніших кейсів – революція у сфері виробництва різних типів дронів. Одним із факторів успіху стало залучення приватних виробників. Ми встановили для них норму рентабельності на рівні 25%, і в підсумку виробництво дронів у нас за рік зросло у 100 разів", – наголосив прем'єр.
Як вказав Шмигаль, тепер цей успішний кейс із дронами Кабмін масштабуватиме на виготовлення боєприпасів.
На сайті уряду зазначають, що Кабмін підтримав зміни до постанови від 21 липня 2023 року №763, які передбачають низку спрощень у процесі виготовлення й постачання боєприпасів для українських виробників.
"Зокрема, допускається рівень прибутковості для боєприпасів у розмірі до 25% від їхньої собівартості. Щодо процесу постачання – він спрощується тим, що тепер не потрібен наказ про допуск до експлуатації, але тільки щодо боєприпасів до БПЛА", – вказано в повідомленні.
Окрім того, рішенням Кабміну ввели спрощену процедуру додавання до електронного реєстру учасників відбору й виконавців державних контрактів (договорів) виробників стартових двигунів для безпілотних систем і ракет.
"Наявність виробників у цьому реєстрі є обов'язковою умовою для укладення державного контракту (договору)", – ідеться в повідомленні.
У Кабміні також нагадали, що в лютому спрощений порядок виробництва боєприпасів для безпілотних систем, який ввели урядовим експериментом у липні 2023 року, поширили й на виробництво всіх інших типів боєприпасів.
"Сьогоднішня постанова ще більше вдосконалює механізм виробництва, закупівлі й постачання боєприпасів", – резюмували в уряді України.
Контекст:
12 жовтня 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розробляє комплексну програму з виробництва зброї із чіткими термінами й обсягами.
18 грудня заступник міністра оборони Іван Гаврилюк повідомив, що Україна нарощує виробництво, щоб компенсувати брак артилерійських снарядів.
У Мінстратегпромі заявляли у квітні 2024 року, що виробничі можливості України втричі більші, ніж нинішній бюджет на закупівлю озброєння для ЗСУ.