Компанію Адамовського і Якубовського підозрюють у привласненні 120 млн грн із бюджету

Підозрюваним інкримінують завдання збитків оборонному підприємству ПАТ "Науково-технічний комплекс "Електронприлад" на суму 120 млн грн, пише UBR
Фото: depositphotos.com
Непідакцизний органічний розчинник, який купили в оборонного авіаційного підприємства, "перетворився" на авіаційне паливо на складах компаній групи "Трейд Коммодіті" підприємців Андрія Адамовського і Владислава Якубовського, пише у своєму розслідуванні UBR. Автор статті Михайло Нестеренко наголошує, що схема працювала безпосередньо під час війни.

За його інформацією, Головне слідче управління Нацполіції веде кримінальне провадження проти підприємств, які входять у групу компаній "Трейд Коммодіті", йдеться про ТОВ "Торум", ТОВ "Ферст груп", ТОВ "Фірма Фідея" та інші компанії. Автор зазначає, що провадження відкрито за статтею про привласнення або розтрату майна групою осіб з використанням службового становища, а також за статтею про відмивання доходів організованою групою або в особливо великому розмірі.

Підозрюваним інкримінують завдання збитків оборонному підприємству ПАТ "Науково-технічний комплекс "Електронприлад" на суму 120 млн грн, пише журналіст із посиланням на матеріали судового засідання у справі №752/8870/22 у Голосіївському районному суді Києва.

Прокурор на засіданні заявив, що "Електронприладу" продали розчинник нижче від вартості компонентів тоді, як на базі ТОВ "Євро Естейт" у Кам'янському правоохоронці знайшли авіаційне паливо "Джет А-1" без документів. Директор цієї компанії – Едуард Капелька, раніше він керував різними компаніями групи "Трейд Коммодіті".

У провадженні фігурували також фірма "Фідея", "Ексон-ЮК", які належать до групи "Трейд Коммодіті", "Бралікор" – перейменований "Хімпродукт плюс", "Торум", "Енергомед+", "ІНТ Термінал" і "Шляхбуд". 27 грудня 2022 року на рахунки цих компаній та "Євро Естейт" наклали арешт.

"НТК "Енергоприлад" – один із лідерів авіаційної галузі України в напрямку створення бортового авіаційного обладнання літальних апаратів на базі АНТК "Антонов". НТК виробляє бортові узагальнені системи вбудованого контролю та попередження екіпажу для МіГ-29 та СУ-27 і бере участь у програмах модернізації української бойової авіації. Тому дії обвинувачених можуть бути розцінені як такі, що впливають на обороноздатність країни", – підкреслив автор матеріалу.

Він зазначив, що комерційні структури із групи "Трейд Коммодіті" входили в орбіту впливу екснардепа Олександра Грановського і підприємця Андрія Адамовського, а управління ними зараз приписують колишньому посадовцю часів експрезидента Віктора Януковича Владиславу Якубовському.

"Зокрема, скандальна компанія "Торум" пов'язана з Владиславом Якубовським через її бенефіціара Димитрія Медведєва, який до 2020 року керував "Синергією", однією з компаній, власником яких є Якубовський. Офіс цієї компанії знаходився у бізнес-центрі "Євразія" разом з офісами Олександра Грановського та Андрія Адамовського, ЗМІ багаторазово  називали її фірмою з орбіти "Трейд Коммодіті" та фірмою Грановського – Адамовського", – написав Нестеренко.

Журналіст додав, що Якубовського у 2011 році Янукович призначив головою Держекоінвесту – агентства, створеного для реалізації домовленостей у межах Кіотського протоколу та "освоєння" грошей, які інші країни вкладають у боротьбу з викидами парникових газів у атмосферу.

"На даний час група компаній "Трейд Коммодіті", попри те, що її діяльність завдає шкоди стратегічним підприємствам, загрожує інтересам національної безпеки та відверто підриває обороноздатність країни, продовжує безперешкодно працювати. Вся діяльність групи – це виклик НАБУ та СБУ. І цей виклик поки що залишається без гідної відповіді", – резюмував автор.