Косюк змушує ЄС збільшити "курячі" квоти для України – ЗМІ
Український бізнесмен, власник агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк придумав "геніальний і абсолютно законний обхід" тарифів на ввезення курячих грудинок в Євросоюз, пише видання Politico.
Єврокомісія розпочала переговори про збільшення імпортних квот на ввезення української курятини, що виявилося несподіваним для ринку, пише 14 березня Politico. За інформацією видання, український бізнесмен, власник агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" (МХП) Юрій Косюк придумав "геніальний і абсолютно законний обхід" тарифів на ввезення курячих грудинок.
"Україна несподівано вийшла на перше місце в розмові з Брюсселем щодо спеціального виду імпорту курки, що розлютило європейських птахівників", – пише Politico.
ЄС зазвичай застосовує високі тарифи на ввезення курячої грудинки, щоб захистити вітчизняних виробників. Косюк придумав, як експортувати цю частину продукту без зайвих витрат: він експортував у ЄС курячу грудинку з кістками, так звані batman cut, які за нормами ЄС не є курячою грудинкою, а тому і не потрапляють під високі тарифи. Batman cut надалі обробляли вже всередині ЄС, і продукт надходив на ринок.
Саме цей хід Косюка змусив Єврокомісію почати переговори про збільшення як мінімум удвічі імпортних квот для України, які сьогодні становлять 20 тис. тонн на рік, зазначає видання.
"Чиновник, наближений до Києва, заявив, що первісну квоту замінюють на цифру 50 тис. метричних тонн. Але європейський дипломат, поінформований про переговори, сказав, що первісну квоту 20 тис. метричних тонн буде доповнено ще 50 тис. метричних тонн, тобто всього – 70 тис. метричних тонн. Представники промисловості у Брюсселі також вказали, що вони чули цифру 70 тис. метричних тонн", – повідомляє Politico.
Агентство УНН зазначає, що Косюк уже заявляв про плани вивести Україну з експорту курятини на рівень Бразилії та США, і його агрохолдинг активно скуповує іноземні активи, останній із яких – словенська Perutnina Ptuj.
"Інформація про завершення операції по цій угоді з'явилася в лютому цього року, що і могло спровокувати прийняття обмежувальних заходів з боку ЄС", – пише українське агентство.