Криза на енергоринку виникла з економічних причин – Вітренко
Причини недостатніх обсягів вугілля і порушення строків ремонтних кампаній на АЕС і ТЕС мають економічний характер, передовсім це можна пояснити дефіцитом коштів на енергоринку. Про це повідомив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час засідання антикризового енергетичного штабу, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Причини як недостатніх обсягів поставок вугільної продукції, так і низької ефективності проведення ремонтної кампанії ТЕС і АЕС перш за все мають економічний характер. Звертаю на це увагу", – заявив в.о. міністра.
Він додав, що після 15 лютого ситуацію в енергосистемі вдалося стабілізувати.
"Починаючи з 15 лютого ми можемо констатувати стабілізацію по ситуації із запасами на складах. Із 17 лютого відбувається поступове накопичення вугілля. Зокрема, середньодобовий обсяг поставки вугілля на всі ТЕС України становить 65 тис. тонн, а середнє добове споживання – 59 тис. тонн. На даний час запаси вугілля становлять 313 тис. тонн. Причому налагоджено значні обсяги поставок на всі теплові електростанції", – додав в.о. міністра.
Вітренко зазначив, що для запобігання повторенню такої ситуації в майбутньому потрібні системні економічні рішення на ринку електроенергії.
"Із цією метою міністерство спільно з НКРЕКП, Мінфіном, за участю МВФ уже працює над пакетом заходів, які дозволять забезпечити стійке вирішення проблеми дефіциту коштів на ринку електричної енергії", – зазначив Вітренко.
Зокрема, ідеться про розв'язання питання щодо заборгованості перед виробниками з поновних джерел енергії та перегляд принципів покладання спеціальних обов'язків на учасників ринку.
15 січня нардеп від "Батьківщини", перший заступник голови парламентського комітету з питань енергетики Олексій Кучеренко заявив, що енергоблоки теплових електростанцій державної компанії "Центренерго" зупинилися на аварійний ремонт через відсутність вугілля на складах, у зв'язку з чим планують віялові вимкнення електроенергії.
18 січня "Укренерго" попередила про критичну ситуацію із запасами вугілля всіх марок на складах теплових електростанцій (ТЕС).
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль говорив, що на українських вугільних ТЕС на складах низькі запаси вугілля і в разі потреби відбудеться запуск газомазутних блоків, а також переведення вугільних блоків на спалювання газу.
17 січня Україна попросила екстрену аварійну допомогу у Білорусі для недопущення вимкнень споживачів, пише "РБК-Україна".