Лещенко заявив, що Лондонський суд дозволив Коломойському і Боголюбову витрачати не більше ніж £20 тис. на тиждень
Нардеп Сергій Лещенко навів подробиці постанови Високого суду Лондона про арешт активів українських бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, але не уточнив джерела інформації.
Високий суд Лондона дозволив українським бізнесменам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, які є відповідачами за позовом націоналізованого "ПриватБанку", витрачати на повсякденні потреби не більше ніж £20 тис. на тиждень кожному, окрім цього вони мають право витрачати "прийнятні суми" на своїх адвокатів. Про це розповів у блозі на "Українській правді" народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко.
Політик не уточнив, звідки йому стали відомі подробиці обмежувальних заходів, накладених суддею.
Суд визначив заарештувати майно кожного з підприємців на $2,6 млрд, зазначив Лещенко.
"Цей арешт може бути припинено, якщо відповідачі внесуть у суд заставу в сумі $2,6 млрд або іншу суму, про яку сторони зможуть домовитися. До судового слухання відповідачам не дозволяється видаляти будь-яку інформацію, зокрема листування через WhatsApp і Skype", – стверджує нардеп.
За його даними, засідання про арешт активів проходило без попередження адвокатів Коломойського і Боголюбова, щоб уникнути переоформлення власності напередодні прийняття ухвали.
Позивач, "ПриватБанк", зобов'язаний внести заставу в розмірі €10 млн, додав Лещенко.
19 грудня 2017 року Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова та шести компаній, які їм, імовірно, належать або перебувають під їхнім контролем. Ухвалу прийняли на підставі позову "ПриватБанку" до колишніх власників фінустанови.
Позивачі стверджують, що Коломойський і Боголюбов вивели з банку майже $2 млрд через проведення низки незаконних операцій.
21 грудня 2016 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підписав угоду про продаж 100% акцій "ПриватБанку" Міністерству фінансів України. За пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Боголюбов, фінустанову було націоналізовано.