Повернення в держвласність активів Коломойського – складний шлях. Але без залучення Kroll ми б його взагалі не подолали – фінансист Козак G

Козак: Спочатку потрібно довести факт шахрайства
Фото: Олена Шарпанська / Facebook
Україна зможе використати результати незалежного розслідування компанії Kroll щодо "ПриватБанку", щоб повернути в державну власність активи бізнесмена Ігоря Коломойського, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" фінансист, президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак.

"В Україні побутує думка, що ситуація навколо "ПриватБанку" – це боротьба Порошенка (президент України Петро Порошенко. – "ГОРДОН") із Коломойським. Нібито президент зі своїми друзями віджали у бізнесмена його успішний бізнес. Але це нічим не обґрунтована думка. Також є думка, що за націоналізацією "ПриватБанку" стоїть Нацбанк. У підсумку для того, щоб дати незалежну оцінку нинішній ситуації, найняли незалежну авторитетну компанію Kroll. Зараз їхнє розслідування нікуди не пришиєш. Поки що його не можна буде використати, щоб відібрати гроші у Коломойського. Проте результати їхнього розслідування можуть стати своєрідною базою, яку вдасться використати в суді. Я кажу про суди на Заході, не українські", – підкреслив фінансист.

На його думку, без залучення Kroll повернути Україні активи Коломойського було б практично неможливо.

"Насамперед, потрібно довести, що ці гроші було виведено незаконно. А це дуже непросто. По суті, це був банк у банку, де проводили масу дрібних операцій. Але поки що це залишається думкою Kroll, тому що підтвердження суду ще не було. Тобто спочатку потрібно довести факт шахрайства. У НБУ немає надії на українські суди. У нас, коли судяться Нацбанк із "ПриватБанком", завжди перемагає останній. А ось, наприклад, у Лондонському суді Коломойський уже не зможе диктувати свої правила. Загалом, повернення в держвласність активів Коломойського – складний шлях. Але без залучення Kroll ми б його взагалі не подолали", – зазначив Козак.

Згідно з рішенням уряду від 18 грудня 2016 року, держава на 100% стала власником "ПриватБанку".

НБУ в липні опублікував звіт фінансового аудиту "ПриватБанку", проведений компанією Ernst & Young, згідно з яким напередодні націоналізації банк був фінансовою пірамідою.

Після цього екс-власники банку, а також пов'язані з ними офшори та фізичні особи почали подавати десятки позовів в українські суди, у яких оскаржують процедуру націоналізації і вимагають компенсацій за пов'язані з нею фінансові втрати.

За інформацією прес-служби Національного банку України, у Kroll підтвердили, що до націоналізації "ПриватБанк" був об'єктом масштабного шахрайства, і це призвело до збитків у розмірі щонайменше $5,5 млрд.