"Метінвест" сподівається, що уряд долучить приватні компанії до ВПК задля збільшення обсягів виробництва – СЕО компанії

Юрій Риженков: Фактично ми робимо це у вільний від основної роботи час. Ми зробили лише вісім мінних тралів, а армії потрібні сотні
Фото: metinvest.media

Компанія "Метінвест" Ріната Ахметова виробляє на своїх підприємствах багато продукції для військових, зокрема мобільні бліндажі, бронежилети й мінні трали, але потужності компанії обмежені. Водночас якщо держава створить замовлення й надасть підтримку, компанія готова розгортати додаткові потужності та забезпечувати військових продукцією в необхідному обсязі. Про це розповів в інтерв’ю "Forbes Україна" генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков.

"Ми виробляємо багато продукції для ЗСУ – мобільні бліндажі, мінні трали та інше обладнання. Проте зараз не можна говорити, що ця робота йде у промислових масштабах. Фактично ми робимо це у вільний від основної роботи час. Ми зробили лише вісім мінних тралів, а армії потрібні сотні", – наголосив Риженков.

Він висловив сподівання, що український ВПК зростатиме швидше й залучатиме до цього приватні компанії. Адже якщо компанія отримає від держави замовлення, то відкриє нові виробництва, найме співробітників і виготовлятиме ті самі мінні трали в потрібних державі обсягах.

"Я сподіваюся, що [міністр із питань стратегічних галузей промисловості України] Олександр Камишін, [міністр оборони України] Рустем Умєров зможуть долучити приватні компанії до ВПК. Я не кажу про виробництво танків, цього робити ми не можемо. Але те, що ми можемо, – готові робити в необхідних обсягах", – резюмував Риженков.

Контекст:

"Метінвест" від початку повномасштабної війни на допомогу цивільним українцям і Збройним силам спрямувала вже 4 млрд грн. Із цієї суми понад 2 млрд грн – це допомога бійцям у межах "Сталевого фронту". За цей час компанія виготовила й передала бійцям броньовані щити для 200 фронтових машин, понад 300 сталевих бліндажів, а також закупила для військових більше ніж 400 автомобілів, понад 1,5 тис. дронів, майже 2 тис. тепловізорів і 875 одиниць комунікаційного обладнання.