Миколаїв зупинив закупівлю 50 білоруських тролейбусів через "політичну кризу між державами"

Миколаєву потрібні нові тролейбуси для конкуренції з неякісними маршрутками, пояснив віцемер
Фото: nikolaev.stream
Обласний центр Миколаїв відкладає закупівлю 50 тролейбусів виробництва Білорусі через кризу у відносинах між Білоруссю та Україною. Про це сказав віцемер міста Віталій Луков на брифінгу 30 червня, повідомили "НикВести".

"Ми раділи, що виходимо на фінішну пряму, були погодження певні, але зараз виникла складна ситуація з Білоруссю. Зараз, ви знаєте, певна політична криза між нашими державами. Тож маємо зараз невелику паузу, тому що навіть наші європейські партнери зараз зупинили підписання договорів із виготовлення тролейбусів для Миколаєва, бо тендерні умови, які обов'язково виписуються при погодженні з партнерами-банками європейськими або світовими, виписані так, що ми бачимо ризик входження в політично-економічні тупикові речі, з яких важко вийти", – повідомив віцемер Миколаєва.

Він зазначив, що "краще зробити тиждень-два паузи, розібратися і далі рухатися".

За словами Лукова, нові тролейбуси необхідні Миколаєву для боротьби з "неякісними маршрутками, які заполонили центр міста".

Про відмову від закупівлі білоруських автобусів із політичних причин на початку квітня заявляв також Львів.

Контекст:

Після виборів президента в Білорусі 2020 року, таємної церемонії інавгурації, яку вперше в історії Білорусі не анонсували і не транслювали на телебаченні, і жорсткого придушення масових акцій протесту відносини багатьох країн і режиму Олександра Лукашенка погіршилися. Низка держав, зокрема Україна, не визнала інавгурації Лукашенка.

Нова криза у відносинах між Білоруссю і більшістю західних країн виникла після того, як літак Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса, 23 травня здійснив екстрене приземлення в Мінську нібито через повідомлення про мінування (згодом вибухових речовин на борту не виявили). Після перевірки борту білоруські спецслужби зняли з рейсу і затримали одного із засновників білоруського опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича і його дівчину, росіянку Софію Сапегу.

Після інциденту низка країн ввела обмеження на авіасполучення з Білоруссю. Кабмін України з 26 травня ухвалив рішення припинити авіасполучення з Білоруссю, а з 29 травня заборонив білоруським літакам використовувати повітряний простір України.

Наприкінці червня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про припинення дипломатичних відносин України з Білоруссю, окрім тих, які стосуються питань біженців та політв'язнів.