Мільярдер Бахматюк: Прикладом для України має стати Грузія, яка зайняла дуже жорстку позицію до МВФ і отримала вдвічі більше, ніж просила G

МВФ – це добре, але альтернатива посилює можливості, вважає Бахматюк
Фото: ЕРА

Бізнесмен, мільярдер, власник агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" Олег Бахматюк в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив думку, що Україна "посадила себе на голку" кредитів.

Україні слід займати жорстішку позицію стосовно Міжнародного валютного фонду (МВФ). Таку думку бізнесмен, мільярдер, власник агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" Олег Бахматюк висловив у інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Хіба не стидно, що президент держави має просити $1,5 млрд? У Словенії ВВП 100 млрд. У Словенії! Про що ми говоримо? Настільки ми посадили себе на голку... Це як наркоманія. Ти приймаєш обезболююче – і стаєш наркоманом. Ти не лікуєш хворобу – це призводить до рецидиву, а вкінці – до смерті організму", – сказав мільярдер.

Він навів приклад відносин Грузії і МВФ при президентові Михайлові Саакашвілі, який обіймав цю посаду у 2004–2013 роках.

"Я говорив із його командою. Ви знаєте, невелика країна – Грузія – на початку його каденції зайняла дуже жорстку позицію до МВФ. І що вона одержала взамін? Вона отримала через вісім місяців у два рази більше, ніж просила. І отримала набагато кращі умови від Європейського союзу. Тому що зуміла за рахунок тих людей, які представляли її на зовнішніх ринках, у політичних, економічних і особистих комунікаціях бути цікавою", – пояснив Бахматюк.

За його словами, "МВФ – це добре, кредитори – це добре, але альтернатива підсилює твої можливості".

Мільярдер Бахматюк: Війна із Ситником забрала в мене більше, ніж війна з Росією. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

9 червня виконавча рада МВФ схвалила нову програму співпраці з Україною stand-by, ідеться про виділення $5 млрд, які планують переказати чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявляв, що до кінця року Україна розраховує отримати від МВФ два транші по $700 млн. Однак заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб вважає, що таку можливість уже втрачено і потрібно намагатися отримати один.

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. "Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини", – пояснив він.

Голова Національного банку України Кирило Шевченко заявляв, що у МВФ "є певні занепокоєння щодо антикорупційної політики". У жовтні він говорив, що Нацбанк очікує на черговий транш від МВФ до кінця 2020 року.