Міжнародна фінансова підтримка України до кінця року перевищить $31 млрд – НБУ
Він зазначив, що необхідна для фінансування дефіциту бюджету й відновлення економіки України міжнародна фінансова допомога надходитиме і 2023 року.
"Уже озвучені попередні домовленості про надання Європейським союзом €18 млрд, а також близько $10 млрд Сполученими Штатами Америки. Крім того, нам вдалося досягти прогресу в перемовинах із МВФ щодо укладення нової моніторингової програми із залученням ради Фонду. Фінальне затвердження цієї програми сприятиме залученню фінансування від інших міжнародних донорів у 2023 році", – розповів голова НБУ.
Очікують, що після завершення моніторингової програми Україна зможе дістати доступ до програми розширеного фінансування. Також тривають переговори з іншими партнерами України щодо фінансової підтримки, додав він.
Пишний подякував міжнародним фінансовим організаціям і країнам – партнерам України "за безпрецедентну допомогу нашій державі в боротьбі за цінності всього цивілізованого світу".
Контекст:
Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння й іншої оборонної продукції, а також надають фінансову допомогу для підтримання економіки.
Щоб підтримати Україну, яка протистоїть російській агресії, Світовий банк створив трастовий фонд, поповнити який можуть різні країни. Спецрахунок для спрямування грошей країн-донорів України створив також Міжнародний валютний фонд, донори можуть надсилати через нього ресурси для допомоги Україні у вигляді грантів і позик.
25 жовтня Reuters повідомило, що Світовий банк виділив Україні додаткові $500 млн для допомоги з оплати невідкладних витрат, спричинених вторгненням Росії.
Держбюджет 2022 року майже наполовину наповнюють коштом міжнародних грантів і кредитів від зовнішніх партнерів. Держбюджет України на 2023 рік розрахований із дефіцитом 1,29 трлн грн.