МОЗ України неефективно використало 286 млн грн на лікування за кордоном онкохворих – Рахункова палата
Оплачуючи лікування онкохворих українців за кордоном, Міністерство охорони здоров'я не забезпечило, зокрема, укладення двосторонніх угод з медичними установами за кордоном, розрахунків їхньої вартості послуг та оцінки якості і результативності лікування, зазначив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.
Аудит, проведений Рахунковою палатою України, виявив неефективне використання Міністерством охорони здоров'я України 286 млн грн, виділених на лікування за кордоном українців із онкозахворюваннями. Про це розповів голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомило відомство виданню "ГОРДОН".
За його даними, МОЗ також виявило порушення на 24 млн грн.
"Факти довели, що Міністерство охорони здоров'я не забезпечило законного та ефективного використання коштів держбюджету на лікування громадян України за кордоном", – заявив Пацкан.
Прикладом чиновник назвав, зокрема, відсутність укладення двосторонніх угод із медичними установами за кордоном, відсутність розрахунків їхньої вартості послуг та оцінки якості і результативності лікування.
"Якщо говорити загалом, то у 2016 і 2017 роках понад 31% перевірених коштів, що виділяють для лікування онкохворих за кордоном, було використано з порушеннями або неекономно. А це – людські життя", – зазначив голова Рахункової палати.
За даними Пацкана, Міністерство охорони здоров'я також не використало майже 200 млн грн.
Із використанням державних коштів на лікування за кордоном онкохворих пов'язаний скандал із заступником міністра охорони здоров'я України Олександром Лінчевським. "Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми – нуль відсотків", – заявив він про пацієнтів. У МОЗ після цього вибачилися від імені Лінчевського. Сам заступник міністра стверджує, що його слова вирвали з контексту.