На потреби ЗСУ передали 52 млн грн заарештованих коштів російської чайної компанії – Офіс генпрокурора
Про це 25 січня повідомив сайт Офісу генпрокурора.
"Слідством встановлено, що у Києві та на території інших регіонів України здійснюють діяльність підприємства, які займаються виробництвом і продажем чаю. Кінцевими бенефіціарними власниками компаній є резиденти РФ. Діяльність цих компаній і підконтрольних їм суб'єктів господарювання досліджується на предмет причетності до фінансування дій, вчинених із метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та привласнення майна (ч. 2 ст. 110-2, ч. 5 ст.191 КК України). За клопотанням окружної прокуратури банківські рахунки цих товариств заарештовано, а 52 млн грн, розміщені на них, передано на користь ЗСУ", – ідеться у релізі.
Про яку компанію йдеться, в Офісі генпрокурора не уточнюють. "Економічна правда", посилаючись на рішення Подільського районного суду Києва від 19 січня, пише, що це фірма "Орімі Україна", яка змінила назву на "ТС Трейд".
Ця компанія виробляє каву та чай. Продукцію випускають в Україні під такими торговельними марками, як Greenfield, TESS, "Принцеса Гіта", "Принцеса Канді", "Принцеса Нурі" та "Принцеса Ява", Jardin, Piazza del Caffe та "Жокей", зазначають на сайті Антимонопольного комітету України.
У грудні 2022 року АМКУ оштрафував компанію на 80 млн грн за поширення неповної інформації про кінцевого бенефіціара з Росії.
АМКУ, звернувшись до українських спецслужб, з'ясував, що власниця компанії – нібито громадянка Великобританії Вероніка Касьяненко – є родичкою російського бізнесмена Сергія Касьяненка (власник російської компанії "Орімі Трейд").