"Нафтогаз" у першому кварталі 2021 року одержав 12,6 млрд грн прибутку – фінансовий директор

Ван Дріл: Очікуваний результат демонструє нашу стабільність: три квартали поспіль підвищена прибутковість
Фото: Peter Van Driel / Facebook
Чистий дохід НАК "Нафтогаз України" в першому кварталі 2021 року становив 12,6 млрд грн, дохід за аналогічний період 2020 року становив 3,2 млрд грн. Про це 5 травня у Facebook написав фінансовий директор компанії Петер ван Дріл.

Він підкреслив, що результати першого кварталу цього року попередні.

"Ділове середовище свідчить про явні ознаки відновлення з вищими цінами і більшим попитом, ніж торік. Очікуваний результат демонструє нашу стабільність: три квартали поспіль підвищеної прибутковості", – підкреслив він.

Ван Дріл назвав результат першого кварталу видатним і подякував співробітникам компанії за внесок у це.

Контекст:

28 квітня стало відомо, що Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління "Нафтогазу", на його місце призначили Юрія Вітренка, строк його повноважень – один рік.

Юридично звільнити Коболєва безпосередньо Кабмін не міг. Тому розпустили наглядову раду "Нафтогазу". Кабмін своїм розпорядженням від 28 квітня достроково припинив повноваження незалежних членів наглядової ради НАК Бруно Лескуа, Людо Ван дер Хейдена, Клер Споттісвуд і представників держави в наглядовій раді – Наталії Бойко, Юлії Ковалів і Роберта Бенша. Згідно з рішенням Кабміну, із 30 квітня їх поновили на посадах, але не більше ніж на шість місяців.

Коболєв заявив, що заяви не писав, а про звільнення "дізнався з новин". Він має намір оскаржити своє звільнення з "Нафтогазу".

Уряд повідомив, що за результатами засідання загальних зборів акціонерів "Нафтогазу" роботу наглядової ради і правління 2020 року визнана незадовільною. У Кабміні зазначили, що чисті консолідовані збитки групи компаній 2020 році становили 19 млрд грн, водночас у затвердженому урядом фінплані планували отримання 11,5 млрд грн прибутку.

У "Нафтогазі України" назвали рішення Кабміну "юридичною маніпуляцією" і поверненням до ручного управління держкомпаніями.

Члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" подали заяви про дострокове припинення своїх повноважень. Вони висловили незгоду з оцінкою Кабміном роботи групи 2020 року й відмовилися від пропозиції уряду попрацювати до обрання нового складу, оскільки призначення Вітренка створило конфлікт інтересів.

Коболєв у інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" 4 травня заявив, що причиною його звільнення могли стати накопичені на рахунках "Нафтогазу" понад $2 млрд. За його словами, на момент його звільнення в підземних сховищах було 7 млрд м&³3; належного "Нафтогазу" природного газу, що є підтвердженням фінансової стабільності компанії.