Нардепка Рудик: Для порятунку бізнесу ми повинні зараз скасовувати податки, а не збільшувати їх

Нардепка Рудик: Для порятунку бізнесу ми повинні зараз скасовувати податки, а не збільшувати їх
Кіра Рудик: Наразі будь-які ініціативи, які змушують платити людей більше без впровадження справедливої, чесної системи, є неефективними
Фото: goloszmin.org
Влада має не підвищувати податки, а запропонувати бізнесу та населенню програми підтримки, щоб пережити кризу, заявила 29 квітня народна депутатка, лідерка партії "Голос" Кіра Рудик в ефірі телеканала "Україна 24".

"Наразі будь-які ініціативи, які змушують платити людей більше без впровадження справедливої, чесної системи, яка буде зрозуміло працювати, є неефективними. Я вважаю, що зараз ми повинні всі сконцентруватися на тому, щоб допомогти країні вийти з кризи, допомогти малим, середнім підприємцям пережити локдауни, у які їх позаганяла й центральна, і місцева влада", – сказала Рудик.

Вона зазначила, що партія "Голос" ініціювала низку законопроєктів щодо підтримки малого та середнього бізнесу, які потрібно якнайшвидше ухвалити, щоб допомогти бізнесу пережити локдаун і його наслідки.

"Це й розширення КВЕД, за якими люди зможуть отримати 8 тис. грн, і мораторій на різні податкові перевірки. Третє – це, звичайно, відміна єдиного соціального внеску для всіх, хто закрився на локдауни. Це те, що потрібно зараз робити. А не працювати із законами, де податки збільшуються", – зазначила Рудик.

Відео: Україна 24 / YouTube

Контекст:

Про існування планів підвищити ПДВ до 22–24% писало 26 квітня "РБК-Україна". Про те, що в Раді обговорювали ідею про підвищення ставки ПДВ до 22–24%, повідомив також віцепрезидент Міжнародної торгової палати України (ІСС Ukraine) Сергій Сіволап.

В умовах кризи влада має спрощувати податкову систему й зменшувати податки, що сприятиме виведенню бізнесу з тіні й дасть змогу збільшити надходження до бюджету, однак українська влада діє навпаки, заявив економіст Антон Швець.

Якщо в Україні підвищать податок на додану вартість, це призведе до уповільнення економіки, вважає інвестиційний аналітик, керівний партнер HUG'S Ерік Найман.