Нацбанк України встановив тариф на реєстрацію колекторських компаній

Нацбанк відповідає за роботу колекторів із липня минулого року
Фото: depositphotos.com
Національний банк України встановив тариф для компаній, які реєструють як колекторські організації, але водночас вони не є фінансовими установами. Це коштуватиме 24 тис. грн, повідомила пресслужба регулятора.

Зміни в закон "Про споживче кредитування" передбачають, що для реєстрації колекторської компанії потрібно додати документ, який підтверджує оплату за розгляд пакета документів, уточнили у НБУ.

Нацбанк вводить реєстрацію колекторських компаній зі встановленням тарифу, оскільки саме він є регулятором колекторських компаній. Рішення про перегляд тарифів набуде чинності із 14 липня цього року, попередив центробанк.

Контекст:

Нацбанк України відповідає за роботу колекторських компаній із 1 липня 2020 року.

7 квітня 2021 року президент країни Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності колекторів – він забороняє погрожувати боржникам і шантажувати їх. Відповідно до ухваленого закону, банки й фінансові установи мають повідомляти клієнтам про залучення колекторів після протермінування платежів на етапі підписання договору про надання кредитних коштів.

У документі прописано способи етичної взаємодії колектора зі споживачем фінпослуг та обмеження максимальної частоти взаємодії. Зокрема, забороняють вводити в оману про розмір боргу й наслідки невиконання договору. Боржнику не дозволено телефонувати вночі з 20.00 до 8.00 з невідомого номера.

Відповідно до закону, із 14 липня 2021 року НБУ штрафуватиме банки за неетичну поведінку щодо боржників.