Паспорт якості палива: читаємо правильно
Більшість водіїв не має звички заглядати у паспорт якості палива на АЗС, де поповнює запаси палива. І дарма. Тому що нерідко це може вберегти від великих неприємностей. Якщо на заправці немає паспорта якості на паливо або вам не хочуть його показати, чи це документ невідомо якої давності, або виробником палива у ньому зазначено нікому невідоме ТОВ або ПП, краще таке місце обходити 10-й дорогою.
Чому варто звертати увагу на постачальника? Паливо в Україну доправляють приблизно з 10 країн, а також виробляють у самій Україні. У кожного НПЗ різні технологічні цикли, тому за певними хімічними параметрами бензин різних виробників може відрізнятися, головне – щоб вони не виходили за межі чинних стандартів. До них ще повернемося. Завод із серйозними потужностями і з історією, як, наприклад, Мозирський НПЗ або польсько-литовський концерн Orlen, які давно зарекомендували себе, – одна з гарантій того, що у ваш бак не потрапить неякісне паливо. Згадані НПЗ значні обсяги виготовлених нафтопродуктів продають на ринки ЄС. В Україні їхнє паливо можна знайти у мережі ОККО.
Повертаємося до паспорта якості, який має бути у вільному доступі в куточку покупця. Не знайшли – не соромтеся запитати про документ у оператора АЗС. Уся необхідна інформація в паспорті є на аркуші А4, тому багато часу для читання у вас не забере. І жодної вищої математики там немає. Ми обрали кілька найважливіших показників для бензину і дизельного палива, на які насамперед варто звертати увагу. І тоді зі "здоров'ям" вашого авто все буде гаразд.