План Росії створити в Україні паливну кризу провалився – нардеп Герус
Незважаючи на дії російських окупантів, українські автомобілісти мають змогу купувати пальне для своїх машин. Про це нардеп від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус заявив 28 червня на брифінгу в медіацентрі "Укрінформу".
Він розповів, що в червні на ринок в Україну з інших країн Європи потрапило 400 тис. тонн дизельного пального і 200 тис. тонн бензину та скрапленого газу.
"Ситуація на АЗС стабілізується. У центрі та на сході країни поки маємо певний дефіцит, але на заході вже навіть черги на заправках відсутні. У липні українські автомобілісти зможуть заправлятися будь-яким обсягом", – пояснив Герус.
За його словами, план Росії щодо створення в Україні масштабної кризи не реалізувався і вже не буде реалізований.
"У нас напрацьований план поставок і логістика з різних європейських країн", – наголосив нардеп.
Контекст:
Дефіцит пального в Україні, як розповідав директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн, виник у квітні. 29 квітня перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко заявляла, що проблему буде вирішено протягом тижня.
У травні Кабмін України вирішив зупинити державне регулювання цін на пальне, у червні для ввезення пального до країни бензовозами з ЄС погодили "зелені коридори".
3 травня перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко говорив, що проблему з наявністю пального на автозаправках буде вирішено "буквально за кілька днів", але "ціни будуть іншими".
5 травня Герус повідомляв, що Росія ракетними ударами знищила або пошкодила в Україні приблизно 15 нафтобаз.
13 червня Свириденко заявила, що Україна в червні планує збільшити імпорт бензину й дизельного пального в 1,6 раза порівняно із травнем – до 600 тис. тонн.