Польська заборона імпорту зерна й продуктів обійшлася Україні у $143 млн – Мінекономіки

Качка: Завдяки втручанню Єврокомісії ми отримуємо певне пом'якшення ситуації
Фото: Taras Kachka / Facebook
Заборона Польщею імпорту сільськогосподарської продукції з України у квітні обійшлася Києву у $143 млн. Про це 4 травня повідомив заступник міністра економіки Тарас Качка на Брюссельському економічному форумі, пише Bloomberg.

За словами Качки, Єврокомісія виплатить польським фермерам "компенсацію ні за що", оскільки протест був "блефом з боку польських фермерів". Заступник міністра зазначив, що українська сторона зазнала втрат від одностороннього рішення Варшави на суму $143 млн.

Качка зазначив, що нове рішення Брюсселя покращує ситуацію, але не вирішує проблеми.

"Завдяки втручанню Єврокомісії ми отримуємо певне пом'якшення ситуації, але ситуація не вирішена", – констатував Качка.

Контекст:

15 квітня уряд Польщі заборонив імпорт і транзит української сільськогосподарської продукції до 30 червня. До переліку заборонених продуктів увійшли 18 товарів, серед яких зернові, молоко, яйця, м'ясо, мед тощо.

Вслід за Польщею про припинення імпорту зерна з України або про посилення заходів щодо його контролю заявили Угорщина, Словаччина і Болгарія, а Румунія розглядає доцільність таких кроків.

21 квітня міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини попросили Єврокомісію заборонити імпорт низки продуктів з України.

З 2 травня Європейська комісія ввела обмеження на експорт українського зерна до п'яти країн Європейського союзу – Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини й Угорщини. Обмеження стосуються лише чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку й соняшникового насіння.