"Знадобиться багато металу". Black Iron готова брати участь у відновленні України
Канадська залізорудна компанія Black Iron вважає проєкт Шиманівського родовища у Криворізькому районі Дніпропетровської області важливим для відновлення України після завершення війни з Росією. Про це заявив СЕО Black Iron Метт Сімпсон в інтерв'ю "РБК-Україна".
За його словами, компанія підтверджує готовність реалізувати проєкт і вже досягла домовленості з Міноборони України про вартість необхідної ділянки для проєкту та способи компенсації, а також про те, що до завершення бойових дій ділянка буде в розпорядженні військових.
"Black Iron навіть готова внести грошову передоплату, аби підтвердити свою серйозність і підтримку України. Такий документ дозволить запустити низку інших підготовчих процесів, аби, умовно кажучи, на наступний день після завершення війни ми могли приступити до реалізації проєкту. І остаточно переконає інвесторів у готовності уряду підтримувати великі інвестиції", – додав Сімпсон.
За його словами, компанія не бачить підстав для перегляду основних параметрів проєкту.
"Тобто, як і планували, ми маємо намір вкласти в Шиманівський проєкт до $1,1 млрд протягом найближчих років, створити тут безпосередньо до 1 тис. робочих місць і до 3500 опосередковано. Наскільки мені відомо, ми все ще залишаємося найбільшим такого роду новим інвестором у добувній галузі та в Дніпропетровській області", – сказав він.
Серед ризиків він назвав виклики, пов'язані з логістикою та енергетичною інфраструктурою.
"Проте із цими ризиками будуть працювати всі бізнеси в Україні. Крім того, для інвесторів набагато більш важливими є регуляторні виклики, ефективна робота правоохоронної системи, прозорі правила гри на законодавчому полі та у фіскальній системі. Якщо все це працюватиме, то технічні питання будуть вирішені набагато швидше, – наголосив керівник. – Ми переконані, що діяльність Black Iron стане в нагоді для відбудови України. Адже для будівництва знадобиться багато металу, чи є щось краще, ніж отримувати його з руди з нової копальні на території України? Оскільки наш проєкт передбачає видобуток руди з високим вмістом заліза, це ще й екологічно більш ефективно, тобто відповідатиме всім європейським нормам".
Сімпсон додав, що поки компанія сконцентрувалася на паперовій роботі – підготовка документації для оцінки впливу на довкілля, доопрацювання технічних деталей проєкту.
"Крім того, і до початку вторгнення, і зараз ми працюємо з місцевими громадами – реалізуємо проєкти щодо дорожньої інфраструктури, допомагаємо місцевій територіальній обороні Кривого Рогу, підтримуємо наших працівників, не скорочуючи робочих місць. Ми також перераховуємо кошти на підтримку Збройних сил", – повідомив він.