За місяць експорт залізної руди з України скоротився майже на чверть
"Слід звернути увагу на те, що у червні відбулося значне скорочення експорту залізної руди – 1,75 млн тон проти 2,27 у травні", – написав він.
Отже, падіння становило 23%. УНІАН зазначає, що порівняно з аналогічним місяцем минулого року експорт залізної руди з України скоротився у 2,45 раза.
Загалом обсяги експорту у другому кварталі 2022 року становили $8,782 млрд, це на 45,8% менше, ніж за такий самий період минулого року, написав Качка, у фізичних обсягах скорочення квартального експорту становило 55,6%.
"Очевидно, що головна причина скорочень – блокування портів. Скорочення перевезень морським транспортом у другому кварталі у порівнянні з першим склало 86,5% (мінус 21,6 млн тон), – повідомив заступник міністра економіки. – 78% нашого експорту у другому кварталі 2022 року припадало на ЄС. Загальна вартість експорту до країн ЄС у ІІ кварталі склала $6,86 млрд, що на 6,4 більше, ніж у другому кварталі минулого року”.
Зовнішня торгівля Україна у другому кварталі цього року скоротилася на 80% порівняно з другим кварталом 2021 року.
"Із початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України вітчизняні металургійні компанії значно скоротили експорт своєї продукції через блокаду морських портів. У зв'язку із цим українські компанії почали пошук нових логістичних маршрутів. Так, у травні румунський портовий оператор Comvex завершив навантаження приблизно 35 тис. тонн української залізної руди в Чорноморському порту Констанца. Окрім того, Румунія планує почати ремонт залізниці, що веде від портового міста Галац до молдовського кордону, яка об'єднає порт Рені на півдні Одеської області з іншими дунайськими портами. Ця залізнична лінія дозволить перевозити товари в Україну та з України через Молдову та порт Галац", – зазначає УНІАН.
В агентстві нагадали, що в цій ситуації міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив про підвищення тарифів на вантажні перевезення "Укрзалізницею" на 70%.
Контекст:
Український бізнес переорієнтує експорт на залізничні перевезення через блокаду Росією портів у Чорному морі. Україна шукає можливості вивезти призначену для експорту продукцію за кордон за умов блокування Росією портів. Світова спільнота також шукає шляхів для відновлення цього експорту.
Через воєнну агресію РФ лише в портах Одеської області заблоковано 39 цивільних суден під прапорами 14 країн світу, повідомляли в Одеській ОВА. За даними станом на 27 червня в Чорному морі загалом було заблоковано майже 80 вантажних суден.