Представники аптечних мереж заявили, що заборона в Україні прайс-агрегаторів нашкодить і аптекам, і споживачам

Послугами аптечних прайс-агрегаторів користується 30% покупців
Фото: depositphotos.com

Аптечні прайс-агрегатори допомагають пацієнтам знайти необхідні ліки дешевше й швидше і часто є єдиною можливістю для невеликих мереж аптек дістатися покупця. Про це йшлося на конференції  "Аптеки світу – 2024", яка відбулася в Києві, повідомляє "24 канал". Учасники обговорювали, зокрема, ініціативу Державної служби України з лікарських засобів, котра оприлюднила проєкт змін ліцензійних умов продажу ліків, який фактично забороняв українцям бронювати медпрепарати в аптеках онлайн.

"Ми не розглядаємо прайс-агрегатори як наших конкурентів або взагалі як учасників електронної торгівлі. Вони – доповнення офлайн-торгівлі. Це наш спосіб поширення інформації через інтернет. Споживачі потім прийдуть до нас в аптеку, заберуть замовлення й розплатяться. Насамперед нам цікаво, щоб споживач міг порівняти ціни та асортимент. У цьому сила прайс-агрегаторів. Ми постійно працюємо з підбором ліків і цінами на них. Це частина конкуренції", – розповіла гендиректорка мереж аптек "Інтелекс" і "Людмила фарм" Людмила Пагасей.

Директорка мережі "Аптеки Запоріжжя" Олена Уракова додала, що для невеликих і середніх мереж саме робота з прайс-агрегаторами дає можливість донести споживачу свою пропозицію й конкурувати з великими мережами. 

"Ми відносно невелика мережа. Нам не так просто дотягнутися до споживача. Нові часи – усі звикли отримувати інформацію у смартфоні. Для нас це проблема. І тут для нас прайс-агрегатори – рятівне коло. Через них ми спілкуємося зі споживачами. Це хоч якось вирівнює наші шанси з великими гравцями, – зазначила вона. – А ще ми часто продаємо те, чого немає у великих мереж. У них свої підходи до набору ліків, у нас свої. Але на кожні ліки є свій покупець. Головне, аби він знав, що такі ліки є і хто ними торгує. Нам потрібно, щоб хтось того споживача привів "за руку" до нас в аптеку".

Контекст:

За даними Всеукраїнської Ради захисту прав і безпеки пацієнтів, послугами аптечних прайс-агрегаторів користується 30% покупців, водночас знижки на ліки на таких платформах становлять у середньому 15%.

Прайс-агрегатор Tabletki.ua ініціював петицію до уряду з вимогою не забороняти бронювання ліків онлайн. Менше ніж за добу вона набрала необхідні для розгляду 25 тис. підписів.

Державна служба України з лікарських засобів готова переглянути проєкт змін ліцензійних умов продажу ліків, регулятор долучить до напрацювань пропозиції онлайн-сервісів аптечних прайс-агрегаторів. Сервіси готують свої пропозиції й нададуть їх державному регулятору, повідомив співзасновник Tabletki.ua Олександр Муравщик, котрий був на зустрічі представників прайс-агрегаторів і Держлікслужби.