Рада провалила законопроєкт про штрафи за порушення комендантської години

За проєкт закону проголосувало 190 народних депутатів
Фото: Залізний нардеп / Telegram

Верховна Рада провалила в повторному другому читанні законопроєкт №10195 про адміністративну відповідальність за порушення громадянами комендантської години. Про це повідомила народна депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко в Telegram.

За її словами, проєкт закону, яким пропонували запровадити штрафи за порушення комендантської години для громадян і бізнесу, підтримало лише 190 народних депутатів.

отім 216 намагалися реанімувати його [законопроєкт], направити на повторне читання", – зазначила Геращенко. 

Однак голосів забракло, тож законопроєкт вважають відхиленим повністю.

Якби його ухвалили, поліції надали б право затримувати осіб, які перебувають у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень, та складати адмінпротоколи. Після цього суд мав би притягувати порушників до відповідальності. У документі йшлося про штрафи 500 – 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5 тис. – 17 тис. грн).

Законопроєкт також передбачав штрафи для бізнесу, зокрема за порушення режиму роботи й світломаскування: 3 тис. – 6 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. – 102 тис. грн). Передбачали покарання для керівника закладу або фізичної особи – підприємця.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Серед інших заходів у країні діє комендантська година. Її тривалість встановлюють місцеві військові адміністрації або військове командування.

Під час комендантської години виходити на вулиці можна лише під час повітряної тривоги, щоб дістатися найближчого укриття. Обов'язково мати із собою документи, що посвідчують особу.

Законопроєкт про встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог або невиконання заходів правового режиму воєнного стану в Раді зареєстрували 27 жовтня 2023 року. У першому читанні його ухвалили 9 грудня. Натомість 16 січня 2024 року Рада провалила голосування й передала документ на повторне друге читання.