Ремонт одного з корпусів Лук'янівського СІЗО коштуватиме 3,5–5 млн грн – заступник міністра юстиції Чернишов
У травні 2018-го Мін'юст України завершить ремонт двоповерхового корпусу в Лук'янівському СІЗО, розрахованого на 110 ув'язнених. Загалом в ізоляторі утримують майже 2,5 тис. осіб, але на ремонт усіх корпусів грошей поки немає, заявив заступник міністра Денис Чернишов, який є куратором пенітенціарної служби.
Міністерство юстиції України розпочало ремонт одного з корпусів у Лук'янівському СІЗО Києва. Загальна вартість ремонту становитиме 3,5–5 млн грн, заявив заступник міністра юстиції Денис Чернишов, який є куратором пенітенціарної системи, передає кореспондент "ГОРДОН".
Чиновник підкреслив, що кошти для ремонту Мін'юст шукав самостійно, зокрема звернувшись у міжнародні благодійні фонди.
"Приблизний кошторис, включно з фасадом, дахом, – від 3,5 до 5 млн грн. Щось будемо використовувати зі спецфондів. Уже провели низку переговорів із міжнародними організаціями, нам будуть допомагати як у вигляді будматеріалів, так і фінансово, але через благодійні фонди", – розповів Чернишов.
Він додав, що у відремонтованих камерах установлять нові ліжка, двері, вікна, сантехніку та кондиціонери. Ремонт корпусу планують завершити у травні цього року. За словами заступника міністра, двоповерхову будівлю останні чотири роки не експлуатували, після ремонту в неї переселять 110 ув'язнених, умови утримання яких будуть відповідати сучасним санітарним нормам – мінімум 4 м2 на людину (раніше було 2,5 м2).
Заступник міністра зазначив, що загалом у Лук'янівському СІЗО утримують 2,5 тис. ув'язнених, але на ремонт усіх корпусів поки немає коштів.
"На сьогодні в Київському ізоляторі тримають приблизно 2,5 тисяч осіб. Із них 60% перебувають під слідством. Де-юре їх не визнано судом винними, це такі самі громадяни, як ми з вами. І наш обов'язок як держави поліпшити умови їх тримання. Тому минулого року ми анонсували: будь ласка, інвестори, приходьте, будуйте нове СІЗО, а натомість ми віддамо цю ділянку землі. На жаль, через економічну ситуацію у країні, інвестклімат і війну ми поки не дістали пропозицій від потенційних іноземних інвесторів, але продовжуємо пошук", – підсумував Чернишов.
21 лютого 2018 року Міністерство юстиції України запросило журналістів у Лук'янівське СІЗО в Києві і показало зсередини один із найстаріших корпусів ізолятора "Катьку", побудований майже 160 років тому.
Рік тому, у лютому 2017-го, Міністерство юстиції України оголосило про початок інвестиційного конкурсу з продажу Лук'янівського СІЗО. Відомство планувало зібрати проектні пропозиції, проаналізувати їх і вибрати переможця, який побудує новий ізолятор. Натомість, згідно з планами Мін'юсту, територію Лук'янівського СІЗО буде передано компанії-переможцю.
За словами Дениса Чернишова, протягом останнього року Мін'юст не знайшов інвестора для будівництва нового ізолятора за межами Києва, а тому планує серію ремонтів корпусів власними силами.
За інформацією заступника міністра, в українських слідчих ізоляторах утримують приблизно 19,5 тис. людей, а загальна кількість ув'язнених як в ізоляторах, так і в колоніях становить майже 57 тис. осіб.