Резніков про скандал із закупівлею продуктів для армії: Я вже замовив два аудити

Резніков розповів, як регулюють питання із закупівлями
Фото: EPA
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив в інтерв'ю іспанському виданню La Razon, яке опублікували 16 квітня, яких заходів він ужив після скандалу із цінами на постачання продуктів для військових.

"Я вже замовив два різні аудити, один внутрішній та один зовнішній і міжнародний. Я також створив раду з боротьби з корупцією, до якої входять цивільні асоціації, НУО і засоби масової інформації", – сказав він.

За його словами, агентство з боротьби з корупцією обрало 15 членів ради без участі Міноборони. Цього тижня вони зустрілися, щоб обрати голову, а потім зустрінуться з Резніковим, щоб обговорити подальші дії.

"Я розумію, що під час війни дуже важко збалансувати потребу в секретності і прозорості", – додав він.

Контекст:

21 січня видання ZN.UA повідомило, що відповідно до угоди Міноборони від 23 грудня 2022 року міністерство закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах.

ТОВ "Актив компані", про контракт із яким ішлося у статті, 22 січня виступило з офіційною позицією щодо скандалу у ЗМІ. Керівництво компанії стверджує, що порівняння цін на окрему одиницю товару в супермаркеті з вартістю у контракті  неправильне й маніпулятивне і що розголошення деталей контрактів ставить під загрозу безпечну роботу для постачання армії.

Міністерство оборони також опублікувало свою позицію. У відомстві вважають, що інформацію про закупівлю поширюють "з ознаками умисних маніпуляцій" і що вона вводить в оману.

Пізніше в Міноборони заявили, що сталася "звичайна технічна помилка", відомство зараз проводить внутрішні перевірки, виправляє неточності та готує додаткові угоди щодо постачання. Міністр оборони додав, що документа, опублікованого у ЗМІ, "ще нема" і "жодної копійки по ньому не витрачено".

24 січня директора департаменту закупівель Міністерства оборони України Богдана Хмельницького звільнили, як і заступника міністра оборони Вячеслава Шаповалова, якому підзвітний цей департамент.

Після скандалу народні депутати зареєстрували законопроєкт №8381 "щодо повернення певної прозорості в оборонні закупівлі".