Резніков про скандал із закупівлею продуктів для армії: Я вже замовив два аудити
"Я вже замовив два різні аудити, один внутрішній та один зовнішній і міжнародний. Я також створив раду з боротьби з корупцією, до якої входять цивільні асоціації, НУО і засоби масової інформації", – сказав він.
За його словами, агентство з боротьби з корупцією обрало 15 членів ради без участі Міноборони. Цього тижня вони зустрілися, щоб обрати голову, а потім зустрінуться з Резніковим, щоб обговорити подальші дії.
"Я розумію, що під час війни дуже важко збалансувати потребу в секретності і прозорості", – додав він.
Контекст:
21 січня видання ZN.UA повідомило, що відповідно до угоди Міноборони від 23 грудня 2022 року міністерство закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах.
ТОВ "Актив компані", про контракт із яким ішлося у статті, 22 січня виступило з офіційною позицією щодо скандалу у ЗМІ. Керівництво компанії стверджує, що порівняння цін на окрему одиницю товару в супермаркеті з вартістю у контракті – неправильне й маніпулятивне і що розголошення деталей контрактів ставить під загрозу безпечну роботу для постачання армії.
Міністерство оборони також опублікувало свою позицію. У відомстві вважають, що інформацію про закупівлю поширюють "з ознаками умисних маніпуляцій" і що вона вводить в оману.
Пізніше в Міноборони заявили, що сталася "звичайна технічна помилка", відомство зараз проводить внутрішні перевірки, виправляє неточності та готує додаткові угоди щодо постачання. Міністр оборони додав, що документа, опублікованого у ЗМІ, "ще нема" і "жодної копійки по ньому не витрачено".
24 січня директора департаменту закупівель Міністерства оборони України Богдана Хмельницького звільнили, як і заступника міністра оборони Вячеслава Шаповалова, якому підзвітний цей департамент.
Після скандалу народні депутати зареєстрували законопроєкт №8381 "щодо повернення певної прозорості в оборонні закупівлі".