Робота металургії залежить від відкриття портів – операційний директор "Метінвесту"

Вартість доправлення значно зросла, що стримує поновлення виробництва, наголосив Олександр Мироненко
Фото: metinvestholding.com
Розблокування портів є головним чинником відновлення роботи гірничо-металургійного комплексу. Про це розповів операційний директор "Метінвесту" Олександр Мироненко в інтерв'ю NV, матеріал опубліковано на сайті компанії.

За його словами, через блокування портів до роботи поки що не можуть повернутися тисячі працівників.

"Зараз у компанії близько 60 тис. осіб – це саме активний персонал. І близько 3 тис. осіб перебувають у вимушеному простої. Переважно Кривий Ріг, де ГЗК недовантажені через блокування портів", – пояснив він.

Мироненко зазначив, що зараз промисловості вдалося вибудувати взаємодію із залізницею і сформувати нові логістичні ланцюжки. Водночас вартість доправлення значно зросла, що стримує відновлення виробництва.

"Є обмеження економічні. Це зростання вартості логістики до нашого кінцевого споживача – середземноморський ринок, Північна Африка. Раніше було $30–40 за тонну з урахуванням навантаження і фрахту. Зараз відправлення через порти Польщі – у кілька разів більше", – сказав топменеджер.

Контекст:

Європейська бізнес-асоціація, Американська торговельна палата в Україні й Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" звернулися до Організації Об'єднаних Націй і Туреччини із закликом розблокувати чорноморську "зернову ініціативу" й забезпечити вільне торговельне судноплавство в Чорноморському регіоні. А якщо РФ не погодиться на розблокування судноплавства, її кораблі мають зазнавати таких самих перевірок, як і українські, зазначили автори звернення.

Постійний представник США в НАТО Курт Волкер закликав Сполучені Штати, Великобританію, Нідерланди, G7, Європейський союз та всіх союзників по НАТО вимагати, щоб Росія негайно відмовилася від своїх погроз нормальному комерційному судноплавству в міжнародних водах Чорного моря й розблокувала українські порти для роботи.