Щуцький: Українська митниця нічим не забезпечена. Окрім дзеркальця і ліхтарика
За мінімального фінансування від української митниці хочуть отримати одразу максимальний результат, але зараз у відомства немає найнеобхіднішого технічного забезпечення, заявив в інтерв'ю проєкту Politeka директор департаменту ризиків Державної митної служби України Олександр Щуцький.
"Контрабанда всюди існує: і в Україні, і в Італії, і в Німеччині. Точно так само, як і всюди існує боротьба з нею", – зазначив він.
Посадовець підкреслив, що водночас фінансування митної системи в Європі і Україні не можна порівнювати.
"Тому коли говорять, що ми хочемо домогтися європейського або американського результату на українській митниці, виходить, що ми за мінімального фінансування хочемо одразу максимального результату. Моя думка, на сьогодні при тому забезпеченні, яке є, українська митниця намагається ефективно працювати, – підкреслив Щуцький. – Українська митниця нічим не забезпечена. Окрім дзеркальця і ліхтарика. А нову форму крайній раз закуповували 2010 року. Якщо ми візьмемо будь-якого європейського або американського митника, їхнє забезпечення у 100 разів сильніше, ніж у нас. Тому коли нам говорять, що ми неефективно працюємо чи на митниці високі корупційні ризики, так, але на такі умови жоден би європейський митник не пішов би працювати".
Через недофінансування на митниці бракує кадрів, додав він.
"Усе впирається у фінансування, соцпакети і те, чим ми працюємо. Ми зараз боремося з контрабандою палицями, а не як Європа – сканувальними системами і всім іншим. У цьому сенсі ми перебуваємо в кам'яному столітті і навіть у цій ситуації даємо ефективність і надходження в бюджет", – заявив директор департаменту ризиків Держмитної служби.
Контекст:
Завершення реформи митної та податкової служб є однією з умов Міжнародного валютного фонду (МВФ) для надання наступного траншу за програмою stand-by, яка, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, залишається "базовим сценарієм" для України. Зараз між Україною і МВФ ведуть перемовини про умови подальшої співпраці.