Шмигаль: Сьогодні в Україні немає системної корупції, лише поодинокі прояви

Шмигаль: У нас нульова толерантність до корупції. Реакція миттєва
Фото: kmu.gov.ua
Системної корупції в Україні немає, а нещодавній скандал, пов'язаний із Міністерством оборони, не можна вважати ознакою серйозних структурних проблем в Україні, переконаний прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Про це він сказав в інтерв'ю німецькому виданню Focus, переклад опублікувала пресслужба Кабміну.

Відповідаючи на запитання про корупційний скандал у Міноборони, Шмигаль наголосив, що Україна завершує розвиток антикорупційної інфраструктури, а відповідні інституції повноцінно працюють і перевіряють усі рівні.

"Суспільство змінилося внаслідок цієї війни й більше не пробачає ознак можливих правопорушень. У нас нульова толерантність до корупції. Реакція миттєва", – заявив прем'єр.

На його думку, швидкі затримання людей, яких підозрюють у зловживаннях, свідчать про "зміну підходу України до цих питань".

"Сьогодні в Україні немає системної корупції. Поодинокі прояви корупції – я підкреслюю слово "поодинокі" – не толеруються, з ними негайно борються", – заявив Шмигаль.

Після війни українське суспільство більше не пробачить корупції у країні, упевнений також президент Володимир Зеленський.

Контекст:

21 січня видання ZN.UA повідомило, що Міністерство оборони закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах. У Міністерстві заявили, що сталася "звичайна технічна помилка", відомство проводить внутрішні перевірки, виправляє неточності й готує додаткові угоди щодо постачання. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний запевнив, що у Міноборони та ЗСУ "нульова толерантність до корупції".

У січні на тлі скандалу звільнили директора департаменту закупівель Богдана Хмельницького та заступника міністра В'ячеслава Шаповалова.

Окрім того, слідчі Нацполіції повідомили про підозру радника Шаповалова у заволодінні понад 1,7 млрд грн, призначених для закупівлі товарів для ЗСУ.

Міністр оборони Олексій Резніков анонсував перезавантаження антикорупційного управління Міноборони. 10 лютого відбулося засідання робочої групи щодо створення антикорупційного дорадчого органу при Міноборони, до робочої групи приєдналися представники 13 організацій.

Верховна Рада 24 лютого ухвалила закон про введення прозорості в оборонних закупівлях.