Шустер: ЄС, США і Великобританія вкладатимуть в Україну після війни. Україна може стати країною надії для Європи
Багато країн світу почнуть інвестувати в Україну після її перемоги у війні проти Росії. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив журналіст, телеведучий Савік Шустер.
"Україна – це дуже перспективна частина Європи. Це розуміють усі. А робити інвестиції в Україну – це правильно, якщо в Україні є для цього умови. Я думаю, що ця війна показала багатьом людям, що не можна взагалі терпіти корупцію. Цього не має бути в Україні. В Україні має бути держава, про яку ми постійно говорили: верховенство права, нуль корупції, свобода слова, чесні вибори, незалежний суд тощо. Я думаю, що Україна піде цим шляхом. Думаю, зараз громадянське суспільство настільки сильне... І волонтери, і ветерани війни, і їхні сім'ї, і ви вже розумієте, що не можна жити так, як жили раніше. І тому, гадаю, в Україну йтимуть інвестиції, Україна нарешті позбудеться радянської інфраструктури, усе в Україні буде нове і технологічно передове", – сказав журналіст.
Він вважає, що це приведе до повернення на батьківщину українців, які зараз живуть в інших країнах.
"Я думаю, що Захід надасть щось на зразок "плану Маршалла". Бо всіх хвилює майбутнє України. І в центрі Європи добре мати стабільну державу. Але я думаю, що із цими величезними вливаннями грошей буде величезний вплив і контроль. Я думаю, що і Європейський союз, і Сполучені Штати, і Великобританія вкладатимуть в Україну. Це добре капіталовкладення, бо Україні потрібне все. Зокрема, це і боротьба з рецесією в економіці. Україна може стати країною надії для Європи. І дуже багато, звичайно, залежить від українців, але зараз ми бачимо, що українці – народ, який, якщо треба, ухвалює правильне рішення", – резюмував Шустер.
Шустер: За два тижні до перших виборів Путіна журналіст Артем Боровик приватним бортом летів до Грузії, щоб зустрітися зі справжньою матір'ю Путіна. Літак вибухнув. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський 12 жовтня розповів про створення нового формату надання допомоги Україні в умовах війни.
"Ключове питання – це покриття дефіциту нашого бюджету та швидка відбудова критичної інфраструктури, житла й соціальних об'єктів, які зруйновані або пошкоджені ударами окупантів. Ідеться про значні суми – десятки мільярдів доларів для бюджету та Fast Recovery. Але потенціал демократичних країн значно більший, ніж наявні потреби. Тож консолідуємо підтримку партнерів заради України", – наголосив глава держави.
За даними Мінфіну, потреби України у додатковому фінансуванні 2023 року становитимуть $3,5 млрд щомісяця.