Списувати вагони за віком неправильно, значення має стан вагона, а не рік випуску – експерт
"Закупівля вагонів – точно не пріоритетне завдання. Так, необхідне якесь планове оновлення. Але зараз "Укрзалізниці" потрібно зосередитися на вирішенні проблем із тягою і з організацією руху. Звісно, якщо обіг вагонів зростатиме, то потребуватимуть усе більшої кількості вагонів. Але це ж не причина, а наслідок. І якщо "Укрзалізниця" поверне обіг вагонів до показників першого півріччя, а це шість діб, то і набагато менш напруженою стане ситуація з вагонами", – пояснив експерт.
За його словами, "Укрзалізниця" і приватні вагонні оператори мають оновлювати свій вагонний парк у межах власних бізнес-планів, без надмірного втручання держави, оскільки набагато важливіший технічний стан вагона, а не його вік.
"Мають діяти ринкові відносини, і приватні гравці цілком у змозі вирішувати, коли їм оновлювати вагони. Але сама ідея заборони експлуатації вагонів залежно від року випуску – неправильна. Ми ж автомобілі не забороняємо експлуатувати залежно від року випуску. Чудово нашими дорогами, наприклад, ще їздять "Жигулі" 1960-х років", – підкреслив Гусак.
Контекст:
8 жовтня Міністерство інфраструктури опублікувало новий наказ про обмеження строків експлуатації вантажних вагонів залежно від віку. Попередні накази на цю тему відхилила регуляторна служба.