Суд збільшив суму претензій з боку Борщагівського хімфармзаводу до акціонерів і топменеджерів – ЗМІ

Суд підтвердив, що директорка з розвитку бізнесу БХФЗ Ірина Ржепецька та генеральний директор підприємства Михайло Пасічник є відповідачами за вимогами про відшкодування збитків
Фото: infokava.com
Суму позовних вимог збільшено до $6,8 млн, Борщагівський хімфармзавод, в інтересах якого діє найбільший акціонер – фармацевтична компанія "Дарниця", вимагає від менеджерів БХФЗ відшкодування збитків, завданих умисними недобросовісними діями, пише УНІАН із посиланням на рішення суду.

Рішення суд ухвалив 21 травня. Суд також підтвердив, що директорка з розвитку бізнесу БХФЗ Ірина Ржепецька і генеральний директор підприємства Михайло Пасічник є відповідачами за вимогами про відшкодування збитків.

"Суд відхилив клопотання Ржепецької та Пасічника про виключення їх зі складу учасників справи. Ірина Ржепецька також є донькою голови наглядової ради БХФЗ Миколи Безпалька та Людмили Безпалько, яка очолювала підприємство в якості генеральної директорки до 2018 року", – ідеться в повідомленні агентства.

Контекст:

19 березня Високий суд Лондона арештував рахунки британської компанії Metabay Import/Export Limited за заявою української фармацевтичної компанії "Дарниця". Metabay є посередником у процедурі закупівлі ПрАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" (БХФЗ) фармацевтичної сировини у німецької компанії Farmaplant Fabrikation Chemischer Produkte GmbH.

За словами адвоката "Дарниці", щонайменше з 2014 року БХФЗ закуповував фармацевтичну сировину у Farmaplant за ціною, яка значно перевищує ринкову.

Суму переплати Farmaplant переказували на рахунок компанії Metabay під виглядом комісії за те, що остання нібито сприяла в укладанні договорів постачання фармсировини, вважає позивач.

26 березня таке саме рішення про арешт коштів на рахунках Metabay ухвалив і швейцарський суд, пише УНІАН.

Із посиланням на інформацію Нацкомісії з цінних паперів агентство повідомляє, що 31,5525% акцій БХФЗ належать ПрАТ "ФармФірма "Дарниця", компаніям із Британських Віргінських островів "Белдор груп С.А." і "Ленік груп С.А." – 21,2636% і 20,3169%. Ще 8,463% акцій – у власності кіпрської компанії "Алетбер Лімітед". "Відомості про кінцевих бенефіціарних власників вказаних офшорних компаній у публічному домені відсутні. Решта акцій знаходяться у міноритарних акціонерів", – підкреслюють в УНІАН.