Ціни на метал на світових ринках і надалі падатимуть – "Укрпромзовнішекспертиза"
Він зазначив, що "обіцянки підтримки кредитної політики є недостатніми", і у підсумку після тривалого тренду зараз ціни на метал падають. Також слабкий попит на метал пов'язаний із проблемами постачання напівпровідників для автомобільної промисловості та сезонним зниженням споживання металу. У підсумку багато заводів знижують виробництво і водночас вони зазнають тиску з боку високих цін на сировину та енергоносії, повідомив Гнітецький.
Світового попиту на сталь не вистачає, щоб покрити високу собівартість металопродукції, наголосив він.
"Тому всі намагаються просто не працювати на збиток, трошки скорочувати виробництво, наздоганяти попит", – пояснив експерт.
Гнітецький додав, що на ситуацію впливають ризики нової хвилі коронавірусної інфекції та ймовірність чергового посилення карантинних заходів. Серед тих обставин, які можуть вплинути на сферу металургії, він назвав обмеження на захід у порти та введення карантинів на підприємства. Поки компанії займають вичікувальну позицію, зазначив аналітик "Укрпромзовнішекспертизи".
Контекст:
У серпні Bloomberg писав, що попит на сталь у Китаї падатиме, оскільки, крім іншого, Пекін прагне стримати зростання обсягів житлового будівництва.
"Світовий ринок сталі охолоджується, і ми, як і раніше, поділяємо думку про те, що ціни знижуватимуться до кінця 2021 року і у 2022 році, оскільки попит на сталь у Китаї з боку будівельної галузі послаблюється", – заявили експерти Fitch Solutions.